Takole sta po drugem zadetku Torresu hitela čestitati Paul Konchesky in Raul Meireles. Foto: EPA
Fernando Torres in igralci Chelseaja
Fernando Torres - nočna mora obrambe Chelseaja. Foto: Reuters
Owen Hargreaves
Owen Hargreaves je po dveh letih težav s poškodbami končno spet zaigral v začetni enajsterici Uniteda, a je moral igrišče zaradi nove poškodbe zapustiti že v 10. minuti. Foto: EPA
Andy Carroll
Andrew Carroll je potopil Arsenal. Foto: Reuters
Cesc Fabregas
Cesc Fabregas je bil najnevarnejši pri domači ekipi s stadiona Emirates, med drugim je zadel tudi okvir vrat. Foto: Reuters
Mario Balotelli
Mario Balotelli je sicer dober vtis pokvaril z nepotrebnim ravsanjem, zaradi katerega je moral navsezadnje tudi predčasno pod prho. Foto: Reuters

11. krog angleškega prvenstva je poskrbel za nekaj presenečenj, zagotovo pa je po odigranih tekmah lahko še najbolj zadovoljen Manchester United, ki se je Chelseaju približal na vsega dve točki. Manchester City je po pričakovanjih premagal West Bromwich (0:2), Arsenal je presenetljivo klonil pred Newcastle Unitedom (0:1), vso pozornost pa je nogometna javnost posvetila derbiju med Liverpoolom in Chelseajem.

Vrnitev Kuyta obrodila sadove
Prvi polčas je pripadel Fernandu Torresu, ki je kot kaže spet našel svojo staro strelsko formo. Obrambi Chelseaja je neprestano povzročal preglavice, Londončani na izjemno Liverpoolovo devetico enostavno niso našli odgovora. Rdeče je 26-letni Španec v vodstvo povedel že v 11. minuti, ko je predložek Dirka Kuyta mojstrsko sprejel in neubranljivo sprožil v desni spodnji kot vratarja Petra Čecha. Chelsea je bil v prvem polčasu popolnoma nemočen, še najnevarnejši je bil strel z glavo Salomona Kaloua v 14. minuti, a je vratar José Reina žogo zlahka ujel. V 39. minuti je John Terry skočil za žogo s Torresom in ga s kolenom grdo zadel v zatilje, a za grob prekršek s strani glavnega sodnika Howarda Webba, ni prejel rumenega kartona.

"El Niño" v polno še drugič
Toda Torres je angleškemu branilcu vrnil udarec na najboljši način - z novim zadetkom. V zadnji minuti rednega dela polčasa je z odličnim plasiranim strelom mojstrsko premagal Čecha in Liverpool na odmor poslal s prednostjo dveh zadetkov.

Izjemni obrambi obeh vratarjev!
V nadaljevanju je Chelsea po pričakovanjih silovito napadel vrata Liverpoola, v igro je namesto Kalouja vstopil Didier Drogba. Londončani so pretili z vseh strani, v 66. minuti pa je z neverjetno obrambo iz neposredne bližine veselje Florentu Maloudaju preprečil Reina. Izjemno obrambo je Anfield videl tudi na drugi strani, ko je v 74. minuti Čech z nogo ubranil natančen Kuytov strel.

Nekaj živčnosti proti koncu tekme
V 84. minuti je strateg domačih Roy Hodgson opravil prvo menjavo na tekmi in Kuyta, ki je zaigral prvič po dolgotrajni rehabilitaciji poškodbe, zamenjal z mladim perspektivnim nogometašem Jonjojem Shelveyjem. Chelsea je v naslednjih minutah močno pritisnil in že v naslednjem napadu prek Nicolasa Anelkaja zatresel prečko. Takoj zatem je sledila zmeda med Jamiejem Carragherjem in Reino, ki bi skoraj privedla do znižanja izida, a je španski vratar žogo še pravočasno ujel. Napadi Chelseaja so bili sicer pogosti, a precej jalovi, na drugi strani je iz protinapada zapretil Maxi Rodríguez, ki pa ni uspel premagati gostujočega vratarja.

Torres prevečkrat tarča kritik
"Ljudje bodo rekli, da je spet v formi in upamo, da je temu tako," je po zmagi o Torresu dejal menedžer Hodgson. Sklenil je: "V zadnjem času je bil deležen ogromno kritik, danes pa bo upravičeno žel pohvale." Španski napadalec je še dodal: "V zadnjem času mi je bilo zelo težko, zaradi težav z manjšimi poškodbami nisem igral najbolje, a poskušam iz tedna v teden igrati bolje. Ne vem, kdaj bom spet zaigral v dobri stari formi, a naredil bom vse, da se bo to zgodili čimprej!"

Park in končnici obeh polčasov za zmago Uniteda
Manchester United je s precej povprečno igro na tekmi z Wolverhamptonom razočaral domače navijače, ki pa so se na koncu vendarle veselili vseh treh točk. Mož odločitve je bil Dži-Sung Park, ki je zadel v obeh sodnikovih podaljških. Mreža se je na tekmi prvič zatresla v končnici prvega polčasa, ko je globinski podaji Darrena Fletcherja zadel znotraj kazenskega prostora zadel Park. V nadaljevanju so gostje izenačili. V 66. minuti je nekdanji napadalec rdečih vragov Sylvain Ebanks-Blake po podaji Nenada Milijaša iz neposredne bližine premagal Edwina van der Sarja. Že je kazalo na novi remi Uniteda, ko je Park z levico žogo poslal za hrbet Marcusa Hahnemanna in domače navijače poslal v delirij. Za gol je znova podal Fletcher.

Topničarji streljali s praznimi naboji
Arsenal je na domačem igrišču doživel hladen tuš, saj je izgubil proti Newcastle Unitedu (0:1). Potopil jih je Andrew Carroll, ki je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa izkoristil napako domačega vratarja Lukasza Fabianskega in z glavo žogo poslal v mrežo. Arsenal je bil sicer veliko podjetnejši, na nasprotnikova vrata je sprožil bistveno več strelov, dejaven je bil zlasti Cesc Fabregas, ki je že v 13. minuti zatresel okvir vrat, v 40. minuti pa je vratarja Tima Krula v odlično obrambo prisilil še Samir Nasri. V nadaljevanju so gostje čakali predvsem na priložnosti iz protinapada, slabo popoldne pa je za Arsenal z izključitvijo zaokrožil Laurent Koscielny.

Balotelli - od junaka do bedaka
Manchester City je na Hawthornsu brez večjih težav ugnal West Bromwich. Oba gola je dosegel Mario Balotelli, ki pa je nato prejel rdeči karton in malce pokvaril vtis, ki ga je pustil na menedžerju Robertu Manciniju. Vodlini zadetek je padel v 20. minuti, ko je po globinski podaji Davida Silve žogo pred gol poslal Carlos Tevez, Balotelli pa jo je z levico zlahka poslal v mrežo. Vodstvo so sinjemodri podvojili že šest minut kasneje, ko je po lepi podaji Silve Balotelli tokrat zadel z desnico. Italijanski napadalec je nato zaradi tenkih živcev in prerivanja z igralcem nasprotne ekipe po dobri uri igre prejel rdeči karton, a svojo primarno nalogo je opravil z odliko.