Francesco Totti je po tekmi proti Cagliariju zmago proslavljal s svojima otrokoma. Foto: EPA Foto:
Diego Milito
Diego Milito je na San Siru povišal na 3:1. Foto: EPA
Jose Mourinho
"Mourinhu zaupamo," sporočajo navijači Interja. Foto: Reuters

Roma se je od domačih navijačev poslovila s težko prigaranimi tremi točkami proti Cagliariju (2:1). Totti je najprej zadel vratnico in prečko, ko je Andrea Lazzari v 72. minuti s 30 metrov goste popeljal v vodstvo, pa so bili gledalci na olimpijskem stadionu že v skrbeh. Toda v boljšo voljo jih je že kmalu znova spravil njihov prvi ljubljenec.
Ob prvi priložnosti je z nekaj metrov zgrešil nemogoče, a se je takoj zatem odkupil z lepim strelom za izenačenje. V 83. minuti je svojemu moštvu zagotovil zmago z 11-metrovke, ki jo je z roko zakrivil Davide Biondini.

Slavje Interja preloženo
Inter je s 4:3 ugnal Chievo. Gostje, za katere je Bojan Jokič odigral vso tekmo, so v 13. minuti sicer povedli z avtogolom Thiaga Motte po prostem strelu Micheleja Marcolinija, a so črno-modri že manj kot minuto zatem na enak način izenačili. Nesrečnež po strelu Samuela Eto'oja je bil Andrea Mantovani. Inter je nato v 52. minuti po zadetkih Estebana Cambiassa, Diega Milita in Maria Balotellija vodil že s 4:1, toda tekme tedaj še zdaleč ni bilo konec.
Pablo Granoche
in Sergio Pellissier sta znižala na 3:4 in poskrbela za razburljivejših zadnjih 15 minut. Gostitelji so vendarle znali brez pretresov zadržati vodstvo, niso jih pa razveselile novice iz Rima, saj bi ob remiju ali porazu Rome že lahko proslavljali naslov. V nedeljo bodo gostovali v Sieni, medtem ko se Rimljani odpravljajo v Verono k Chievu.
Milan tretji
Za četrto vozovnico za Ligo prvakov se še borita Sampdoria in Palermo, ki sta se tokrat na medsebojni tekmi na Siciliji razšla z neodločenim izidom 1:1. Tretje mesto in neposredno uvrstitev v Ligo prvakov si je kljub porazu v Genoi z 0:1 že priigral Milan. Tekma je bila zaradi strahu pred navijaškimi izgredi odigrana pred praznimi tribunami.
37. krog:
NAPOLI
- ATALANTA 2:0 (1:0)
Quagliarella 43., 83.
UDINESE - BARI 3:3 (2:2)
Di Natale 21., 63., Pep 26.; Barreto 18., Konan 39., Almiron 90.
Handanovič (Udinese) je branil vso tekmo. Barreto je v 16. minuti zastreljal 11-metrovko.
ROMA - CAGLIARI 2:1 (0:0)