Hee-Chan Hwang je zagotovil Wolverhamptonu ponovljeno tekmo 17. januarja na stadionu Molineaux. Foto: EPA

Redsi, ki branijo naslov v tem prestižnem tekmovanju, so v krizi v Premier ligi, saj za vodilnim Arsenalom zaostajajo že 16 točk. Tudi v Ligi prvakov jih naslednji mesec čaka težka naloga proti madridskemu Realu. Wolverhampton je na predzadnjem mestu v prvenstvu, a po prihodu novega trenerja Julena Lopeteguija se je krivulja obrnila navzgor.

Guedes kaznoval veliko napako Alissona
Gostje so povedli v 26. minuti, ko je veliko napako naredil vratar Alisson Becker. Žogo je želel podati do Joela Matipa, a je bil neverjetno nespreten, poslal jo je naravnost na nogo Goncala Guedesa, ki jo je le še potisnil v prazno mrežo.

Nunez izenačil še pred odmorom
V zadnji minuti prvega polčasa je Trent Alexander-Arnold z desne strani poslal natančen predložek v kazenski prostor. Darwin Nunez mu je z roko nakazal naj mu poda in žoga mu je priletela na nogo, z volejem jo je spretno poslal v mrežo za izenačenje.

Korejec Hwang zadel le tri minute po vstopu v igro
Cody Gakpo, ki se je izkazal na svetovnem prvenstvu v Katarju, je debitiral v dresu Liverpoola. V 52. minuti je Nizozemec podal z leve strani v kazenski prostor, kjer je portugalski branilec Antonio Toti z glavo slabo zadel žogo, odbila se je do Mohameda Salaha, Egipčan pa jo je potisnil v mrežo.

Korejec Hee-Chan Hwang, ki je vstopil v 63. minuti, je potreboval le tri minute za izenačenje. V gneči pred vrati se je žoga od njegove stegenske mišice odbila v mrežo.

Antony je že v 4. minuti zatresel mrežo Evertona. Foto: AP

Zadetek Totija ni veljal
Devet minut pred koncem je Wolverhampton po kotu znova zatresel mrežo. Toti je bil natančen iz bližine, a je sredi velikega veselja stranski sodnik dvignil zastavico. Videosodnik je potrdil prepovedan položaj, a šlo je za milimetre.

Tretjeligaš Sheffield Wednesday izločil Newcastle
Sheffield Wednesday, ki je na drugem mestu v tretji ligi, je senzacionalno izločil Newcastle z 2:1. Srake so na tretjem mestu Premier lige, v torek pa so osvojile točko na stadionu Emirates pri vodilnem Arsenalu (0:0). Josh Windass je dvakrat zadel na začetku drugega polčasa. Rezervist Bruno Guimaraes je znižal iz bližine v 69. minuti, a Newcastlu ni uspelo izenačiti. Na stadionu Hillsborough je Newcastle doživel prvi poraz po 31. avgustu.

Tudi Nottingham Forest in Bournemouth izpadla
Blackpool, ki je v drugi ligi šele na 22. mestu, je presenetil Nottingham Forest s 4:1. Ian Poveda, CJ Hamilton in Jerry Yates so v drugem polčasu poskrbeli za veliko navdušenje na Bloomfield Roadu.

Bournemouth je izgubil proti vodilni ekipi Championshipa Burnleyju z 2:4. Anass Zaroury in Manuel Benson sta dosegla po dva zadetka.