Dortmundčani (na fotografiji Mikel Merino) so se lahko ob številnih zapravljenih priložnostih le držali za glavo. Foto: EPA
Dong Von Dži
Dong Von Dži je v drugem poskusu matiral Romana Weidenfellerja. Foto: EPA
Bobby Wood
Rezervist Bobby Wood je dosegel izjemen zadetek za 2:0. Foto: EPA

Tretjič zapored so črno-rumeni osvojili samo točko, v prejšnjih dveh krogih so jo prinesli z gostovanj pri Kölnu (1:1) in Hoffenheimu (2:2).

Augsburg je v 33. minuti povedel, ko je v drugem poskusu zadel Korejec Dong Von Dži. Borussii je predtem že v 9. minuti veselje preprečila vratnica po strelu Maria Götzeja, izenačil pa je Ousmane Dembele v 47. minuti po podaji Šindžija Kagave. Do konca tekme so imeli gostitelji v enosmernem prometu še veliko priložnosti, nesrečnik je bil najboljši strelec lige Pierre-Emerick Aubameyang, ki ni in ni znal spraviti žoge v mrežo.

Borussia s tekmo več zaostaja devet točk za Bayernom in Leipzigom, ki se bosta za jesenski naslov udarila v sredo ob 20.00 na Allianz Areni. Bayer Kevina Kampla bo na derbiju Porenja gostoval v Kölnu.
Odlična predstava Hamburga
Zelo dobro je jesenski del končal Hamburger SV. Na Volksparkstadionu je pred 50.000 gledalci padel Schalke (2:1). Izbranci Markusa Gisdola so povedli po uri igre, ko je Filip Kostić v protinapadu lepo zaposlil Nicolaija Müllerja, ki je z levico zatresel mrežo. Schalke je bil v podrejenem položaju, četrt ure pred koncem je Thilo Kehrer podrl Kostića v kazenskem prostoru, a je Johan Djourou zelo slabo izvedel strel z bele točke. Ralf Fährmann je strel kapetana Hamburga po sredini vrat odbil.
Schalke je vse moči usmeril v napad, gostitelji so znova izvedli protinapad. Müller je na desni strani našel Bobbyja Wooda, ki je stekel proti vratom, kapetan gostov Benedikt Höwedes je bil preveč neodločen, ameriški napadalec pa je žogo z levico velemojstrsko poslal pod prečko. Častni gol za Schalke je v zadnji minuti z volejem zabil Donis Avdijaj.