Nicola Sansone je poskrbel, da Parma še naprej ostaja neporažena na domačem stadionu. Foto: EPA
Lazio
Moč Lazia je v Evropski ligi v tej sezoni dvakrat občutil tudi Maribor. Foto: EPA
Andrea Pirlo
Andrea Pirlo je znova zadel s prostega strela. Foto: EPA

Za Rimljane, ki sicer niso preveč blesteli, je v 67. minuti zadel rezervist Sergio Floccari (preden je žogo, ki se je odbila od prečke, iz bližine potisnil v mrežo, je bržkone igral z roko), deset minut pozneje pa je branilec gostov Davide Brivio z glavo dosegel avtogol.
Sansone odgovoril Pirlu
Parma je še naprej kot edina v ligi neporažena na domačem igrišču. Prve pol ure je bila boljša od "stare dame", ki je vajeti igre v svoje roke vzela ob koncu prvega polčasa. Po vodilnem zadetku Juventusa v 52. minuti (Andrea Pirlo je z nekaj sreče mrežo zatresel s sporno dosojenega prostega strela, potem ko se je žoga odbila od Jonathana Biabianyja) je v 77. minuti - nekoliko nepričakovano glede na potek tekme - izenačil rezervist Nicola Sansone. Po dolgi podaji je bil hitrejši od Martina Caceresa in Gianluigija Buffona premagal z diagonalnim strelom.
Palermo ne najde poti iz krize
Juventus, ki je v končnici pritiskal, a ni znal doseči drugega zadetka, ima po dveh zaporednih spodrsljajih - prejšnjo nedeljo je doma z 1:2 klonil pred Sampdorio - samo še tri točke prednosti pred Laziem.
Tretjeuvrščeni Napoli, ki zaostaja še dve točki več, je bil tokrat s 3:0 boljši od Palerma. Jasmin Kurtić je sedel na klopi gostov, Josip Iličić pa je zaradi kartonov počival. Sicilijanci so na zadnjih šestih tekmah osvojili samo točko.
20. krog:
SAMPDORIA - MILAN 0:0

Sampdoria:
Romero, Gastaldello, Palombo, Costa, de Silvestri, Obiang, Krstičić (88./Mustafi), Poli (79./Tissone), Estigarribia (71./Soriano), Icardi, Eder.

Milan: Abbiati, de Sciglio, Mexes, Zapata, Constant, Boateng, Ambrosini (25./Flamini), Montolivo, Krkić (87./Nocerino), Niang, El Shaarawy (66./Robinho).

Maggio 30., Inler 34., Insigne 73.
Kurtić je bil na klopi, Iličić (oba Palermo) je zaradi kartonov počival.
PARMA - JUVENTUS 1:1 (0:0)
Sansone 77.; Pirlo 52.

Parma: Mirante, Zaccardo, Paletta, Santacroce, Biabiany, Marchionni (82./Acquah), Valdes, Parolo, Gobbi, Amauri (69./Sansone), Belfodil.

Juventus: Buffon, Barzagli, Bonucci, Caceres, Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Pogba, Padoin (65./de Ceglie), Giovinco, Quagliarella (68./Vučinić).

Sodnik: Andrea de Marco

UDINESE - FIORENTINA 3:1 (1:1)
Di Natale 45./11-m, 66., Muriel 67.; Brkić 20./ag
TORINO - SIENA 3:2 (3:1)
Brighi 5., Bianchi 38., Cerci 45.; Reginaldo 32., Paolucci 76.
Birsa (Torino) je igral do 79. minute. Rosina (Siena) je v 88. minuti zastreljal 11-metrovko.