Veliko veselje Tunizije, potem ko je Ferjani Sassi uspešno izvedel enajstmetrovko v peti seriji. Foto: Reuters

Tunizijo je v Ismalii v 73. minuti v vodstvo popeljal Taha Yassine Khenissi, v 92. minuti pa je z avtogolom za podaljšek poskrbel Rami Bedoui. V tretji seriji enajstmetrovk je napadalec Leeds Uniteda Caleb Ekuban slabo streljal in vratar Mouez Hassen je bil na pravem mestu. Pri Tuniziji je bilo vseh pet strelcev natančnih, v peti seriji je vstopnico za četrtfinale dvignil Ferjani Sassi.

Na prvi današnji tekmi je Slonokoščena obala z 1:0 ugnala Mali, odločilni zadetek je dosegel napadalec Crystal Palacea Wilfried Zaha. Po desni strani je ušel obrambi Malija in s petih metrov potisnil žogo v mrežo.

Tunizija se bo v četrtfinalu pomerila z Madagaskarjem, preostali pari pa so Slonokoščena obala - Alžirija, Senegal - Benin in Nigerija - Južna Afrika.

Osmina finala:
Maroko - BENIN * 2:5 (1:1, 0:0)
En Nesyri 76.; Adilehou 53.
Ziyech (Maroko) je v 6. minuti sodnikovega podaljška z bele točke stresel prečko.
RK: Adenon 97./Benin