Georgios Tzavellas je poskrbel za veliko slavje na stadionu Georgios Karaiskakis v Pireju. Foto: Reuters
Memphis Depay je v drugem polčasu zrežiral zmago Nizozemske. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je na stadionu Algarve zadel dvakrat, po uri igre pa je z bele točke stresel vratnico. Foto: Reuters
Tzavellas v zadnji akciji tekme izenačil na 1:1

Na stadionu Georgios Karaiskakis v Pireju je vse kazalo na zmago izbrancev Mehmeda Baždarevića, ki pa so na koncu ostali zelo razočarani.
V 32. minuti je Miralem Pjanić s prostega strela s 25 metrov zavrtinčil žogo prek živega zidu in zadel vratnico. Žoga se je odbila v hrbet vratarja Orestisa Karnezisa in končala v mreži. Nogometaši BiH-a so bili v prvem polčasu precej boljši.
Deset minut pred koncem sta bila izključena Edin Džeko in Kyriakos Papadopoulos, ki sta bila najbolj nervozna v prerivanju. Grki so bili že v izgubljenem položaju, v petih minutah sodnikovega dodatka so skušali z visokimi žogami pred vrata priti do izenačenja. V 95. minuti je Ervin Zukanović slabo izbil žogo z glavo na rob kazenskega prostora, kjer jo je Tzavellas z levico sijajno zadel in jo poslal pod prečko.
V skupini H je Belgija v vlogi favorita in tudi še ni oddala točke po visoki zmagi nad Estonijo z 8:1. Dries Mertens je zadel trikrat in še enkrat podal.

Depay rešil Nizozemce
Nizozemci so se morali zelo potruditi za tri točke v Luksemburgu (1:3) v skupini A. Davy Klaassen je v 36. minuti v kazenskem prostoru zaposlil Arjena Robbna, ki je z levico zatresel mrežo. Minuto pred odmorom je po prekršku Joshue Breneta v kazenskem prostoru z bele točke zadel Maxime Chanot in Luksemburžani so imeli ob odmoru sanjski izid proti tretjeuvrščeni ekipi z zadnjega mundiala v Braziliji (1:1).

V 58. minuti je Memphis Depay zadel z glavo po podaji Daleyja Blinda. Šest minut pred koncem je zmago Nizozemske potrdil Depay s prostega strela s 25 metrov.
Švica še vedno tri točke pred Portugalsko
V skupini B je Švica prišla do še četrte zmage, tokrat je z 2:0 ugnala Ferske otoke. Madžarska ni imela težav z Andoro (4:0).
Evropski prvaki Portugalci so odpravili Latvijo s 4:1. Cristiano Ronaldo je zadel dvakrat. V 28. minuti je zadel z bele točke, po uti igre pa je zapravil najstrožjo kazen, a je bil nato natančen pet minut pred okoncem. Med strelce sta se vpisala še William Carvalho in Bruno Alves.