Wayne Rooney je oba gola v prvem polčasu dosegel z glavo. Foto: Reuters
Vincent Kompany je moral že v 12. minuti predčasno v slačilnico. Foto: Reuters
Paul Scholes
Paul Scholes po novem nosi dres s številko 22, saj je njegovo 18-ico prevzel Ashley Young. Foto: EPA
Roberto Mancini
Roberto Mancini je bil kljub porazu po tekmi bolj zadovoljen kot Alex Ferguson. Foto: EPA
Mestni derbi dobil United

Že v 10. minuti je iz prvega pravega napada gostov z glavo zadel Wayne Rooney po predložku Antonia Valencie. V 29. minuti je na 2:0 povišal Daniel Welbeck, deset minut pozneje pa je Rooney še enkrat zatresel mrežo. Enajstmetrovko mu je Costel Pantilimon sicer ubranil, vendar je bil najhitrejši pri odbiti žogi in jo iz bližine - znova z glavo - vendarle spravil za njegov hrbet. Prekršek nad Welbeckom je storil Aleksander Kolarov.
Že v 12. minuti rdeči karton Kompanyja
Srb se je "odkupil" v 48. minuti, ko je z odlično izvedenim prostim strelom v zgornji levi kot znižal na 1:3. V 64. minuti je iz bližine zadel še Sergio Agüero in poskrbel za negotovo končnico, toda gostje so kljub nekaj težavam zadržali vodstvo.
Že v 12. minuti je bil sicer zaradi štarta z obema nogama nad Nanijem izključen kapetan gostiteljev Vincent Kompany, čeprav mu je izbil žogo in pravega stika s Portugalcem ni bilo.
Sodnik Chris Foy je poskrbel še za dve sporni odločitvi. Pri vodstvu s 3:1 ni dosodil enajstmetrovke za United, pri izidu 3:2 pa za City. Slednji tako ne bo ponovil lanske zmage v tem tekmovanju.

Opravili so že žreb 4. kroga. Manchester United bo imel znova težkega tekmeca, saj se bo v gosteh pomeril s še enim večnim rivalom Liverpoolom.

Scholes bo pomagal do konca sezone
Konec oktobra je City v Premier ligi kar s 6:1 slavil na Old Traffordu, v lanskem polfinalu FA-pokala pa je bil od rdečih vragov doma boljši z 1:0. Trikrat zapored je mestnega tekmeca nazadnje premagal leta 1969.

United je nazadnje dvakrat izgubil v angleškem prvenstvu proti Blackburnu (2:3) in Newcastlu (3:0), zato je nujno potreboval dober razplet, da si je povrnil nekaj samozavesti.

Za presenetljivo novico je pred tekmo poskrbel 37-letni Paul Scholes, ki se je vrnil na nogometne zelenice! Po koncu lanske sezone se je upokojil, zdaj pa bo znova pomagal rdečim vragom do konca sezone. United ima številne težave s poškodbami, Scholes pa je danes že igral - v 60. minuti je zamenjal Nanija.
Ferguson: Bili smo preveč lahkomiselni
Trener rdečih vragov Alex Ferguson je bil jezen, ker so si njegovi varovanci v drugem polčasu privoščili preveč lahkomiselnosti. "Naredili smo preveč napak, zato so nas kaznovali. Igralci so pri vodstvu s 3:0 mislili, da je tekme že konec, in stopili s pedala. Rdeči karton je spremenil potek tekme, toda mislim, da je bila to prava odločitev. Kompany je na našega igralca šel z obema nogama," je dejal "Fergie". United je že 11-krat osvojil FA-pokal, vendar nazadnje leta 2004.
"Razočaran sem zaradi izida, a zelo zadovoljen s predstavo mojih igralcev. V drugem polčasu smo zelo dobro igrali v obrambi, United si ni pripravil nobene priložnosti, sami pa smo dosegli dva zadetka. Ni lahko igrati samo z 10 nogometaši proti takšni ekipi," je bil kljub porazu zadovoljen trener Cityja Roberto Mancini. Sinjemodri so doma izgubili prvič po več kot letu dni.
FA-pokal, 3. krog:
Manchester City - MANCHESTER UNITED 2:3 (0:3)
Kolarov 48., Agüero 64.; Rooney 10., 39., Welbeck 29.
RK: Kompany 12./Man. City

Manchester City:
Pantilimon, M. Richards, Kompany , Lescott, Kolarov, de Jong, Milner, Johnson ( 46./Savić), Silva ( 46./Zabaleta), Nasri ( 82./Hargreaves), Agüero.

Manchester United: Lindegaard, Smalling, Jones, Ferdinand , Evra , Carrick, Giggs, Valencia, Nani ( 60./Scholes), Rooney, Welbeck ( 75./Anderson).
Sodnik: Chris Foy

LIVERPOOL - Oldham 5:1 (2:1)
Bellamy 30., Gerrard 45./11-m, Shelvey 68., Carroll 89., Downing 90.; Simpson 28.

NEWCASTLE - Blackburn 2:1 (0:1)
Ben Arfa 70., Gutierrez 95.; Goodwillie 35.

ARSENAL - LEEDS

Tekme, ki so se končale z neodločenim izidom, bodo ponovljene 17. in 18. januarja. Menja se gostitelj.