Napadalni dvojec Milivoje Novakovič-Zlatko Dedič v soboto proti Češki ni zadel, upamo pa, da se bo ponovila oktobrska tekma v Ljudskem vrtu, ko sta Novakovič in Ljubijankič ob koncu srečanja poskrbela za tri točke. Foto: MMC RTV SLO
Warren Feeney
Warren Feeney je proti Poljakom dosegel uvodni zadetek. Foto: EPA
Kirm in Pečnik pričakujeta Irce
Slovenci pred potjo v Belfast

Slovenska izbrana vrsta bo v sredo v Belfastu odigrala novo kvalifikacijsko tekmo za svetovno prvenstvo 2010. Nasprotnik bo Severna Irska, ki je v skupini 3 z največ odigranimi tekmami na vrhu lestvice, potem ko je v soboto s 3:2 premagala Poljsko. V Belfastu čaka slovenske nogometaše slaba travnata površina in vročekrvni navijači.

"Irci igrajo doma zelo dobro, ponese jih publika. Prvih dvajset minut moramo igrati agresivno in jim vsiliti svojo igro. Igrati moramo na točko, če ne celo na zmago," je povedal Bojan Jokič. Selektor Matjaž Kek ne bo mogel računati na kaznovanega Mirnesa Šišiča in bolnega Valterja Birso. V ekipo se vračajo Marko Šuler, Branko Ilič in Mišo Brečko.

Zaradi obilnih padavin so imeli v slovenskem taboru veliko težav z iskanjem primernega igrišča, saj je načrtovan trening v domžalskem Športnem parku odpadel. Zadnji trening pred odhodom na letališče je reprezentanca opravila na igrišču Save Kranj. Na oktobrski tekmi v Mariboru je Slovenija Severne Irce premagala z 2:0.

Fifa uvedla preiskavo po incidentu v Belfastu
Mednarodna nogometna zveza je sporočila, da je uvedla preiskavo o incidentu, ki se je pripetil na sobotni kvalifikacijski tekmi v Belfastu med Severno Irsko in Poljsko (3:2), ko je švedskega sodnika Martina Hanssona v glavo zadel kovanec.

Tekma na Windsor Parku je bila prekinjena za nekaj minut, da so sodniku oskrbeli poškodbo glave. Kovanec naj bi priletel s prostora, kjer so bili domači navijači, in to kmalu zatem, ko je Poljska izenačila na 1:1 v prvem polčasu. "Dobili smo prijavo glavnega sodnika in tudi delegata. Potem ko bomo podrobno pregledali dokumentacijo, se bomo odločili, ali bo ukrepala tudi disciplinska komisija ali ne," so sporočili pri Fifi.

Kvalifikacije za SP 2010, skupina 3
Sreda ob 20.45 (prenos na TV SLO 2):

SEVERNA IRSKA - SLOVENIJA
Ob 20.30:
POLJSKA - SAN MARINO
ČEŠKA - SLOVAŠKA

SEVERNA IRSKA 6 3 1 2 11:6 10 SLOVAŠKA 4 3 0 1 8:5 9 ČEŠKA 5 2 2 1 5:2 8 SLOVENIJA 5 2 2 1 5:3 8 POLJSKA 5 2 1 2 8:7 7 SAN MARINO 5 0 0 5 1:15 0