Valterju Birsi (desno) in soigralcem se ni uspelo resneje zoperstaviti Napoliju. Foto: EPA
Gabriel Barbosa
Gabriel Barbosa je takole odločil tekmo Bologna – Inter. Foto: EPA
Paulo Dybala in Gonzalo Higuain
Paulo Dybala (levo) je ob zmagi Juventusa nad svojim nekdanjim klubom Palermom dosegel dva gola in še podal za zadetek rojaka Gonzala Higuaina (desno). Foto: Reuters

Rimljani so po četrtkovi zmagi v Evropski ligi v Villarrealu (0:4) znova dosegli štiri zadetke, na Olimpicu so s 4:1 premagali Torino. Že po 17 minutah je bilo po golih Edina Džeka (v četrtek je dosegel hat-trick) in Mohameda Salaha iz voleja 2:0. V 65. minuti je od daleč na 3:0 povišal Leandro Paredes, po znižanju Maxija Lopeza pa je v sodnikovem podaljšku prav tako z razdalje končni izid postavil Radja Nainngolan.

Napoli je z 1:3 slavil na gostovanju pri Chievu in podaljšal niz brez poraza v ligi na 14 tekem. Lorenzo Insigne, ki je zadel v sredo v Ligi prvakov v Madridu, je načel mrežo gostiteljev po pol ure. Prodrl je z leve strani in z desnico lepo meril v daljši kot. V 38. minuti je Marek Hamšik iz bližine povišal prednost gostov, v 58. minuti pa je Piotr Zielinski dokončno odločil zmagovalca z roba kazenskega prostora. Poraz Chieva je ublažil Riccardo Meggiorini. Valter Birsa je igral vso tekmo, Boštjan Cesar je sedel na klopi.

Inter je Bologno strl z 0:1. Odpor domačih je v 81. minuti s svojim prvencem v italijanskem prvenstvu strl 20-letni Brazilec Gabriel Barbosa oziroma Gabigol, ki je vstopil na zelenico le sedem minut prej. S predložkom ga je našel Danilo D'Ambrosio. Gabigol je v Milano prišel avgusta iz Santosa za skoraj 30 milijonov evrov, a je do nedelje na petih tekmah v Serie A skupaj igral le 50 minut.