Veselje v Bordeauxu po zadetku Chamakha. Foto: Reuters
Olympique Marseille
Nič manj ni bilo prešerno niti v Nancyju, ko je za Marseille zadel mali branilec Bonnart. Foto: Reuters
Boštjan Cesar
Boštjan Cesar se je po zimski selitvi iz Marseilla dodobra utrdil v udarni postavi Grenobla, ki krog pred koncem zaseda 13. mesto. Foto: MMC RTV SLO

Bordeaux je pred praznično razpoloženimi tribunami stadiona Chaban-Delmas z 1:0 odpravil trdoživi Monaco in s tem napravil velik korak k prvemu naslovu po letu 1999. Edini strelec na srečanju je bil v 35. minuti Maročan Maroune Chamakh, ki je po kotu Yoanna Gourcuffa z glavo matiral obrambo kluba iz kneževine. "Žirondinci" so svoj niz zmag podaljšali že na 10 in ravno tej izjemni seriji se lahko zahvalijo, da jih od osvojitve Ligeu 1 loči le še gostovanje pri Caenu, ki se krčevito bori za obstanek.

Marseille že v Ligi prvakov
V Nancyju sta branilec Laurent Bonnart in napadalec Brandao do 55. minute poskrbela za vodstvo Marseilla z 2:0. Na koncu je poraz gostiteljev omilil N'Guemo, a je Nancyju nato zmanjkalo časa za morebitno izenačenje in s tem predčasno odločitev o prvaku. L'OM, ki bo v zadnjem krogu, ki bo na sporedu 30. maja, na Veledromu gostil Rennes.

Zdaj že nekdanji serijski francoski prvak Lyon si je z zanesljivim uspehom nad Caenom (3:1) zagotovil končno 3. mesto, kar prinaša Olympique Lyonu kvalifikacije za Ligo prvakov.

Jokičev Sochaux potrebuje še točko
Od Slovencev je celotno tekmo odigral le Boštjan Cesar. Nezamenljivi člen Grenoblove obrambe si je v 17. minuti prislužil rumeni karton, obračun v Le Mansu se je končal z 1:1 in delitvijo točk. Valter Birsa je odigral prvi polčas tekme Auxerre - St. Etienne, Ireneusz Jelen pa je z novim golom prinesel vse tri točke domači vrsti. Bojan Jokič je s klopi za rezervne igralce opazoval uspeh Sochauxa nad Nantesom, s katerim so se "levčki" le na točko približali obstanku v prvi ligi.