Samir Handanović je desetič v sezoni ohranil mrežo nedotaknjeno, pri čemer pa je imel na derbiju veliko manj dela kot Diego Lopez. Foto: EPA
Interjevi tifozi na derbiju z Milanom
Navijaška kulisa, ki so jo pripravili privrženci Interja, ki je gostitelj derbija z Milanom. Foto: EPA
Cyril Thereau (Udinese) - Boštjan Cesar (Chievo)
Boštjan Cesar letos še ni dosegel gola v pravo mrežo, zato pa je zdaj že pri dveh avtogolih v Serii A. Foto: EPA
Carlos Tevez
Carlos Tevez (levo) in Leonardo Bonucci sta zapečatila usodo Lazia v Torinu. Foto: Reuters

V nedeljeo zvečer je bil Milano vsaj za en večer znova središče italijanskega nogometa, a tako kot sta oba velikana največji razočaranji sezone, je razočaral tudi znameniti Derby della Madonnina.

Z 0:0 je Milan ubranil točko prednosti pred Interjem, kar pa zadostuje le za 9. in 10. mesto v Serii A.

Vratarja najboljša posameznika tekme
Gostitelji črno-modri so bili sicer boljši in so poskušali na vse pretege priti do prestižne zmage, a jih je v vratih rdeče-črnih onemogočil razpoloženi Diego Lopez. Na drugi strani je imel Samir Handanović manj dela, resno se je moral izkazati le ob strelu prvega strelca gostov Jeremyja Meneza v 85. minuti.

Spregledana roka, razveljavljen gol
Na začetku 2. polčasa je sodnik Luca Banti zavrnil zahteve po najstrožji kazni, ko je žoga po strelu Maura Icardija zadela roko Luca Antonellija. Slednji je bil kasneje žrtev prekrška Rodriga Palacia, zaradi česar je bil upravičeno razveljavljen avtogol Philippa Mexesa v 73. minuti. Oba milanska kluba v zadnjih sedmih krogih sezone 2014/15 čaka skoraj nemogoča naloga, če se želita prebiti v Evropo: za peto Sampdorio Milan zaostaja za 7 točk, Inter pa osem točk.

Tevez utrdil vodstvo na lestvici strelcev
"Stara dama" je vse rešila že v prvem polčasu, ko je tudi zabila oba gola. V 17. minuti je Arturo Vidal dobil zračni dvoboj in žogo podaljšal do Carlosa Teveza, ki je ušel domači obrambi, nato pa z diagonalnim strelom po tleh matiral Federica Marchettija. Za Argentinca je bil to 18. gol v Serii A, s čimer vodi na lestvici strelcev pred Maurom Icardijem in Jeremyjem Menezom (oba po 16 golov).

Branilec Bonucci kot napadalec
Juventus je prednost povišal v 28. minuti, ko se je branilec Leonardo Bonucci v protinapadu "sprehodil" do kazenskega prostora Rimljanov in s strelom po tleh ukanil Marchettija, kateremu je žoga ušla pod telesom.

Izključitev Cataldija
Juve je v nadaljevanju brez težav nadziral dogajanje na igrišču, nemočni Lazio pa je v 89. minuti ostal še brez Danila Cataldija, ki je moral zaradi prekrška nad Tevezom z igrišča. Torinčani imajo sedem krogov pred koncem 15 točk prednosti pred Laziem, ki je pred gostovanjem pri Juventusu zmagal osemkrat zapored.

Nov remi Rome, tokrat proti Atalanti
Roma
je ekspresno povedla proti Atalanti, saj je Francesco Totti že v 3. minuti zanesljivo izvedel najstrožjo kazen. A tudi gostje so prišli do enajstmetrovke, za 1:1 je bil natančen German Denis. Do konca ni bilo več zadetkov in Roma je tako zabeležila že 12. remi sezone.

Cesar zatresel napačno mrežo
V drugi sobotni tekmi je Luka Krajnc odigral vso tekmo za Ceseno ob remiju (0:0) v Genovi pri Sampdorii. Na nedeljski opoldanski tekmi je končno v prvi postavi začel Dejan Lazarević, ki je nato za Sassuolo v vlogi vezista odigral celotno srečanje s Torinom (1:1).

Na nedeljskih popoldanskih tekmah je od Slovencev največji pečat pustil Boštjan Cesar. Kapetan Slovenije je v 72. minuti tekme Chievo Udinese postal tragični junak, saj v lastno mrežo preusmeril predložek z leve strani, s čimer je gostom omogočil izenačenje na 1:1, kar je bil tudi končni izid tekme v Veroni.