Samir Handanović je ustavil dva nevarna strela Driesa Mertensa. Foto: EPA
Raul Albiol
Raul Albiol je v 47. minuti takole ustavil žogo na golovi črti. Foto: Reuters
Sami Khedira
Sami Khedira (levo) je na stadionu Dacia Arena v Vidmu ob zmagi Juventusa nad Udinesejem z 2:6 dosegel tri zadetke. Foto: EPA

Tekma je bila bolj zanimiva, kot kaže končni izid, obe ekipi sta imeli nekaj lepih priložnosti za zadetek. V prvem polčasu so gostitelji visoko napadli črno-modre. V 20. minuti se je prvič izkazal Samir Handanović, ki je ubranil strel Jose Marie Callejona in nato izjemno še poskus Driesa Mertensa po odbiti žogi. 15 minut pozneje je po diagonalni podaji Mareka Hamšika ustavil tudi strel Lorenza Insigneja z glavo iz zelo ugodnega položaja.
Milančani so se prebudili pred odmorom, ko sta v okvir vrat streljala Mauro Icardi in Borja Valero, strel zadnjega z nekaj metrov je Pepe Reina lepo odbil čez prečko.

Inter je imel že v drugi minuti nadaljevanja lepo priložnost prek Matiasa Vecina, ki je po prodoru in dvojni podaji z Icardijem že preigral Reino in streljal, a je žogo na golovi črti z glavo ustavil Raul Albiol. Tik pred koncem se je s sijajno obrambo še enkrat izkazal Handanović, ki je ubranil nov poskus Mertensa iz bližine, ko se je Belgijec otresel Joaa Mirande. Napoli, ki je v torek v Ligi prvakov z 2:1 izgubil na gostovanju pri Manchester Cityju, je pogrešal nekaj svežine v napadu.

Obe moštvi prvič v tej sezoni nista dosegli zadetka, niz Neapeljčanov z vsaj enim doseženim golom v italijanski ligi je trajal vse od februarja.