Thomas Kraft je iz svoje mreže pobral kar tri žoge, eno tudi po lastni krivdi. Foto: EPA
Mirko Slomka
Mirko Slomka je prešerno proslavljal pomembno zmago. Foto: EPA
Christian Schulz in Arjen Robben
Christian Schulz in Arjen Robben sta imela nekaj ostrih dvobojev, kljub temu je uspelo Nizozemcu zadeti. Foto: EPA

Pred desetimi dnevi je Mario Gomez na San Siru v zadnji minuti zatresel mrežo Interja na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov (0:1). V najpomembnejše tedne v tej sezoni so varovanci Louisa van Gaala odšli z odlično popotnico, a nato se je v enem tednu vse postavilo na glavo.

Vodilna Borussia iz Dortmunda je na Allianz Areni odčitala pravo lekcijo zvezdniški zasedbi Bayerna (1:3). Schalke je z golom Raula odšel v finale nemškega pokala (0:1), Arjen Robben, Franck Ribery in druščina pa so se le nemočno zaletavali v odlično obrambo modrih. V Hannovru so doživeli nov 'hladen tuš' in na Säbener Strasse se napoveduje vroča nedelja s številnimi sestanki vodilnih v klubu.

Obeta se igranje v nepriljubljeni Evropski ligi
Hannover, ki je na zadnjih medsebojnih tekmah z Bayernom doživel visoke poraze (1:5, 0:3, 0:7 in 0:3), se je utrdil na tretjem mestu, ki vodi v kvalifikacije za Ligo prvakov. To je zdaj glavni cilj Bayerna, ki zaostaja pet točk devet krogov pred koncem. Finale Lige prvakov bo maja 2012 na Allianz Areni, veliki cilj kluba pa je trenutno zelo oddaljen.

Gostitelji so povedli v 16. minuti, ko je Konstantin Rausch z desne strani lepo podal žogo pred vrata, kjer jo je norveški napadalec Mohammed Abdellaoue z drsečim štartom poslal pod prečko. Obramba Hannovra je bila odlična, iz protinapadov pa so se ponujale nove priložnosti. Lars Stindl je osem minut pred odmorom našel Rauscha, ki si je žogo zaustavil na prsih in jo z desnico za las poslal mimo vrat.

Začetniška napaka Krafta
Na začetku nadaljevanja sta vstopila Andreas Ottl in Daniel van Buyten, a obramba gostov ni bila prav nič boljša. V 51. minuti je razigrani Rausch z levico s 14 metrov povišal na 2:0 po podaji Jana Schaludraffa. Štiri minute pozneje je Robben z glavo znižal po akciji Riberyja na levi strani. Nizozemski virtuoz sicer ni imel dobrega dne. V 62. minuti je izgubil žogo na sredini igrišča, Sergio Pinto je potegnil proti vratom in sprožil z desnico s 25 metrov. Thomas Kraft je žogo slabo odbil in ušla mu je prek črte. Začetniška napaka mladega vratarja, ki mu je van Gaal tako zaupal in veterana Hansa Jörga Butta posadil na klop.

Gostje so izgubili živce, Breno je spotaknil Stindla in si prislužil rdeči karton. Z deseterico je bil Bayern nemočen.

Rummenigge: Za nami je osem katastrofalnih dni
''Zelo smo razočarani. Ne samo zaradi poraza, tudi zaradi slabe igre. Za nami je osem katastrofalnih dni. To je najnižja točka sezone. Pomembnih odločitev ne moremo sprejemati prehitro. Najprej bo treba prespati eno noč, čeprav verjetno ne bom zatisnil oči,'' je povedal predsednik upravnega odbora Karl-Heinz Rummenigge, ki je s predsednikom Ulijem Hoenessom vidno trpel na tribuni. Hoeness se ne razume z van Gaalom, ki se zaveda, da zelo verjetno ne bo dočakal naslednje sobote na klopi Bayerna. Pogodbo ima do junija 2012, odpravnina ne bo nizka, še težje pa bo najti ''gasilca'', ki bo našel pot iz zelo težkega položaja dva meseca pred koncem sezone.

Lani je bil nizozemski strateg že v popolnoma izgubljenem položaju, potem pa mu je z zmago v Torinu nad Juventusom (1:4) uspelo priti do popolnega preobrata. Dvojna nemška krona in finale Lige prvakov so preteklost, trenutni položaj pa je preveč boleč.