Jamie Vardy je v sezoni 2011/12 igral za Fleetwood Town v peti angleški ligi, nato pa je prestopil v Leicester. Na 111 tekmah v Premier ligi je dosegel 39 golov, letos pa je v življenjski formi. Foto: Reuters
Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger je dosegel prvi zadetek v Premier ligi, v drugem polčasu pa je bil zelo blizu drugega. Foto: Reuters
Aleksandar Kolarov
Aleksandar Kolarov je potrdil tri točke za Manchester City. Foto: EPA

n prevzel vodstvo.

28-letni angleški reprezentant Jamie Vardy je dosegel zadetek že na 11. zaporedni tekmi, s čimer je za eno tekmo izboljšal prejšnji najboljši dosežek Nizozemca Ruuda van Nistelrooya. To je bil njegov 14. zadetek v sezoni, s čimer je na vrhu lestvice strelcev Premier lige.
Izbranci Claudia Ranierija, ki so glavno presenečenje sezone, so povedli v 24. minuti. Christian Fuchs je lepo zaposlil Vardyja, ki je z močnim strelom matiral Davida de Geo. Vratar rdečih vragov se je izkazal po pol ure igre, ko je obranil nevaren strel Riyiada Mahreza.
"Schweini" najbolj razigran pri vragih
V sodnikovem dodatku prvega dela je Daley Blind podal iz kota, iz bližine pa je z glavo izenačil Bastian Schweinsteiger. 31-letni vezist se je veselil prvenca v angleškem prvenstvu.
Nemški reprezentant je bil blizu zadetka tudi v 49. minuti, ko je znova nevarno streljal z glavo, s parado se je izkazal Kasper Schmeichel. Louis van Gaal je v 68. minuti namesto nerazpoloženega Wayna Rooneyja v igro poslal Memphisa Depaya. Gostje so imeli terensko premoč (streli 7:10, posest žoge 31:69 %), a niso bili dovolj konkretni pred vrati.

Man. City z zmago na vrh
Manchester City se je pobral po dveh grenkih porazih. Prejšnjo soboto je doma izgubil proti Liverpoolu z 1:4, v sredo zvečer pa še v Torinu proti Juventusu (0:1). Sinjemodri so povedli v 9. minuti, ko je po predložku Raheema Sterlinga žogo v mrežo iz bližine potisnil Kevin De Bruyne. V 20. minuti je Fabian Delph z roba kazenskega prostora povišal na 2:0. Virgil van Dijk je le minuto zatem z močnim strelom od daleč stresel prečko.

V 49. minuti so gostje znižali. Po podaji Sadia Maneja je Shane Long z glavo poslal žogo pod prečko. Izenačenje je preprečil vratar Willy Caballero v 62. minuti, zaustavil je poskus Dušana Tadića, strel Longa pa je bil nato blokiran. Končni izid je postavil Aleksandar Kolarov v 69. minuti po podaji De Bruyna. Belgijec je od začetka lanske sezone podal že za 26 golov Cityja.