Luka Modrić je v 96. minuti postavil piko na i odlični igri Reala. Foto: Reuters

Madridčani so povedli v 34. minuti, in to prek vratarja Getafeja David Sorie – ta je namreč po predložku Raphaela Varaneja v kazenski prostor žogo nesrečno preusmeril v lastno mrežo (0:1).

Po vrnitvi na zelenico je bil Varane spet v ospredju – Toni Kroos je izvedel prosti strel, Varane pa je bil najvišji pred vrati, zabil je z glavo (0:2).

Real je nato nanizal številne lepe priložnosti, v 96. minuti pa so končno izkoristili protinapad, po levi strani je proti nasprotnim vratom tekel Federico Valverde, podal je žogo v sredino kazenskega prostora Luki Modriću, ki je potisnil žogo v mrežo in tako postavil končni rezultat (0:3).

Tudi Getafe je imel svoje priložnosti, a je bil pri Realu razpoložen Thibaut Courtois.

Jan Oblak se je izkazal. Foto: Reuters

Oblak Atleticu zagotovil tri točke
Atletico pa je na domači zelenici premagal Levante (2:1), rešitelj madridske ekipe pa je Jan Oblak, ki je z nekaj izjemnimi obrambami – v 83. in 93. minuti je ubranil strela Enisa Bardhija – svoji ekipi zagotovil poln izkupiček točk.

Angel Correa je Atletico povedel v vodstvo v 13. minuti z diagonalnim strelom.

Le tri minute pozneje pa so gostje izenačili, streljal je Marti Roger, žoga je zadela enega izmed nogometašev Atletica in končala za hrbtom Oblaka.

V 18. minuti pa je končni rezultat postavil Felipe – Renan Lodi je poslal predložek pred vrata, Felipe pa je močno streljal z glavo v spodnji levi kot.

Barcelona kljub remiju ostaja na vrhu La lige. Foto: Reuters

Mestni derbi brez zmagovalca
Sobotne tekme je sklenil mestni derbi Espanyol – Barcelona (2:2).

Po prvem polčasu je vodil Espanyol (1:0). Po izvedenem prostem strelu je z glavo v spodnji levi kot zadel David Lopez. Barcelona je imela ob koncu tega dela igre dve lepi priložnosti za izenačenje, Luis Suarez je stresel vratnico, a do zadetka ni prišla.

Suarez je imel več sreče v 50. minuti, ko je po podaji Jordija Albe streljal ob bližnji vratnici in izenačil (1:1).

Suarez je v 59. minuti zakrivil še preobrat – atraktivno je podal Arturu Vidalu na drugo stran vrat, ta pa je zadel z glavo za vodstvo Barcelone (1:2).

Vu Lej je v 88. minuti spravil navijače na noge, ko je streljal z roba kazenskega prostora in zadel za novo izenačenje in končen izid (2:2).