Inigo Martinez je načel Realovo mrežo. Foto: Reuters
Sandro Ramirez
Sandro Ramirez je bil tokrat veliki junak Barcelone. Foto: Reuters

Po imenih fantastična zasedba kraljevega kluba z novincema Tonijem Kroosom in Jamesom Rodriguezom v začetni enajsterici, a brez Cristiana Ronalda v moštvu, je tekmo imenitno odprla in po 11 minutah imela že dva zadetka prednosti. V šesti minuti je zadel Sergio Ramos, nato pa po čudoviti samostojni akciji še Gareth Bale v 11. minuti.

Gostitelji so še do odmora izid poravnali. Najprej je v 35. minuti z glavo zadel Inigo Martinez po podaji iz kota, nato pa je na sceno stopil David Zurutuza. V 41. minuti je zadel z glavo po odlični podaji Alberta de la Belle z leve strani, v 65. minuti pa gostitelje povedel v vodstvo z bližine po natančni podaji Xabija Prieta. Četrti gol je v Realovo mrežo po podaji s kota in odlični reakciji zabil Carlos Vela.

Barcelona je predtem z 0:1 prav tako na zahtevnem gostovanju strla Villarreal. Po odlični samostojni akciji in podaji Lea Messija pred gol je premoč gostov kronal mladinec Sandro Ramirez. Barca je sploh prvič v zgodovini sezono v španskem prvenstvu odprla s strelcema mlajšima od 20 let na prvih dveh tekmah. Proti Elcheju se je na uvodu v sezono med strelce vpisal Munir.

Aktualni prvak madridski Atletico je že dan prej strl Eibar z goloma Mirande in Maria Mandžukića. Slovenski vratar Jan Oblak je bil tudi tokrat na klopi.