Valter Birsa in Dennis Oliech (desno) sta imela veliko razlogov za zadovoljstvo, potem ko sta se oba vpisala med strelce. Foto: Reuters
Taye Taiwo
Taye Taiwo je Marseillu priigral dragocene tri točke, s katerimi v najboljšem primeru pričakuje zadnjih 5 krogov. Auxerre bo zaostanek poskušal zmanjšati na derbiju 2. maja, ko bo Marseille pričakal doma. Foto: Reuters

Auxerre za vodilnim Marseillom zaostaja pet točk. Pri 18. zmagi v sezoni je pomembno vlogo odigral tudi Birsa, ki je zadel v 55. minuti, ko je s 27 metrov prek živega zidu meril v levi zgornji kot. Tri minute pozneje pa je - prav tako s prostega strela - stresel še prečko. Zelenico je zapustil v 75. minuti.

Posnetek zadetka si lahko ogledate na dnu novice.

Marseille je gostoval pri predzadnjem Boulogne-sur-meru in ga kljub slabi predstavi ugnal z 2:1. Nove tri točke so si nekdanji evropski prvaki priigrali v 95. minuti. Junak čete trenerja Didierja Deschampsa je bil Taye Taiwo, ki je globoko v sodnikovem podaljšku končni izid postavil z 11-metrovke. Sodnik je na belo točko pokazal, potem ko je v kazenskem prostoru z roko igral Yoann Lachor.

14 ur dolga pot domov
Marseille je sicer prvič povedel v 44. minuti, ko je bil strelec Mathieu Valbuena, izenačil pa je Jeremy Blayac v 82. minuti. Nogometaši iz največjega francoskega pristaniškega mesta se bodo s severa Francije domov vrnili z avtobusom, saj je, kot je znano, letalski promet ohromil vulkanski pepel iz islandskega ognjenika. Čaka jih 1.000 km oziroma 14 ur dolga pot.

Bordeaux in Lyon sta se razšla z neodločenim izidom 2:2. V zadnjih minutah so bili izključeni kar trije igralci.