Zlatko Dedič je po zadetku slekel dres, na majici pa je imel sliko hčerkice Sare. Foto: EPA
Zlatko Dedič
Christian Fuchs in Joel Epalle sta čestitala Dediču za njegov prvi zadetek v Bundesligi. Foto: EPA
Miroslav Klose in Mario Gomez
Klose je končal dolg strelski post. Foto: EPA
Mario Gomez in Josip Simunić
Mario Gomez je zapravil tri velike priložnosti. Foto: Reuters

Gostje so povedli v 12. minuti, ko je Christoph Dabrowki lepo zaposlil Stanislava Šestaka. Slovaški napadalec je z 12 metrov zatresel mrežo. Devet minut pred odmorom je kot izvajal Miloš Marić, žogo je z glavo podaljšal Roman Prokoph, Dedič pa je zlahka matiral vratarja Logana Bailleyja.

Na začetku nadaljevanja je trener gostov Heiko Herrlich Dediča pustil v garderobi, vstopil je Paul Freier. Borussia je imela veliko premoč, a je uspela le znižati deset minut pred koncem, ko je zadel rezervist Fabian Bäcker.
Bavarci napovedali hud boj za naslov
Nogometaši Bayerna so spomladanski del začeli z zmago nad Hoffenheimom (2:0). Po sijajnem koncu jesenskega dela so zadržali zelo dobro formo in so glavni kandidati za naslov.

Bavarci so se po 608 dneh vsaj za 19 ur povzpeli na prvo mesto nemškega prvenstva, zadnjič so konkurenco z vrha gledali 17. maja 2008, ko sta se poslovila Ottmar Hitzfeld in Oliver Kahn. Po veliki zmagi na odločilni tekmi Lige prvakov v Torinu (1:4) 8. decembra se je Bayern dvignil kot feniks iz pepela. Na ledeno mrzli Allianz Areni (-10 stopinj Celzija) so bili gostitelji veliko boljši tekmec, Hoffenheim pa je daleč od lanske forme, ko je v Münchnu nesrečno izgubil v sodnikovem podaljšku.

Gol Demichelisa dvignil gostitelje
V prve pol ure so bili malce boljši gostje, v 28. minuti je Vedad Ibišević z 18 metrov ogrel dlani Hansa Jörga Butta. Sedem minut zatem je Bastian Schweinsteiger podal z leve strani, Josip Šimunić je z glavo nesrečno podaljšal žogo pred vrata, kjer je Martin Demichelis s strelom iz drsečega štarta matiral Tima Hildebranda.

Klose končal strelski post
V nadaljevanju se je razigral Arjen Robben, ki ga gostujoči branilci nikakor niso uspeli zaustaviti. Nizozemec je trikrat zaposlil Maria Gomeza, ki pa ob koncu ni bil zbran, v 58. minuti pa je Hildebrand njegov strel odbil. Najlepšo priložnost za goste je imel Demba Ba četrt ure pred koncem, ko je po prostem strelu Maicosuela malce spremenil smer žogi, a je bil Butt zbran. V 63. minuti je Ivico Olića zamenjal Miroslav Klose, ki je v 86. minuti s šestih metrov zatresel mrežo po podaji Marka van Bommla. Popolnoma razglašeni Šimunić je le dvignil roko in zahteval prepovedani položaj, a je sam stal najbližje vratom. Hrvata je v 91. minuti preigral še Gomez in s 15 metrov stresel vratnico. Klose je dosegel prvi zadetek v letošnji sezoni v Bundesligi.

Van Gaal zadovoljen le z drugim polčasom
"Nisem popolnoma zadovoljen. V prvem polčasu smo igrali slabo, v drugem pa nismo izkoristili izjemnih priložnosti. Zmagati bi morali precej višje. Priprave v Dubaju smo opravili odlično, vse so delali vrhunsko in to se že vidi," je povedal trener Bayerna Luis van Gaal, ki se zaveda, da bo velik test že gostovanje naslednji teden v Bremnu.

Vodilni Bayer iz Leverkusna ostaja neporažen. Varovanci Juppa Heynckesa so s 4:2 odpravili Mainz, ki je popustil po hitrem vodstvu.