Javi Varas je bil vedno na pravem mestu. Kar 13-krat je sijajno posredoval. Foto: Reuters
Ronaldo se je zadetka veselil z Marcelom. Foto: Reuters

Katalonci so imeli veliko pobudo, žogo so imeli v svojih nogah tri četrtine igralnega časa. Ustvarili so si številne priložnosti, v 95. minuti je Lionel Messi zapravil celo enajstmetrovko. Veliki junak večera je bil vratar Sevile Javi Varas, ki je z življenjsko predstavo spravljal v obup evropske prvake.
Čuvar mreže gostov se je najprej izkazal že v 9. minuti, ko je zaustavil poskus Andresa Inieste. V 39. minuti je z nogama odbil nevaren poskus Davida Ville. Tik pred odmorom je strel Messija odbil v kot.

Iniesta na vrh prečke
V 53. minuti je Dani Alves zaposlil Iniesto, Varas je žogo pa je žogo odbil mimo vratnice. V 73. minuti je bil tudi Varas že premagan po lobu Inieste, a je žoga zadela vrh prečke in se odbila prek vrat. Štiri minute pozneje je Messi premešal obrambo gostov, na desni strani kazenskega prostora je pritekel rezervist Cesc Fabregas, a njegov strel je Varas odbil v kot.
Varas obranil tudi strel Messija z bele točke
"Bunker" Seville je zdržal vse napade, v 91. minuti pa je branilec Federico Fazio podrl Iniesto in sodnik Eduardo Iturralde Gonzalez je dosodil enajstmetrovko. Frederic Kanoute je izgubil živce. Najprej je brcnil žogo z bele točke, kamor si jo je namestil Messi, nato se je zapletel s Fabregasom in ga držal za vrat. Iturralde Gonzalez ga je izključil. Messi je v 95. minuti le izvedel strel z enajstih metrov, Varas pa se je iztegnil in žogo odbil. V 97. minuti (prvotno so bile načrtovane le štiri minute sodnikovega dodatka) je Fernando Navarro podrl Pedra na desni strani, najprej je dobil rumeni karton, potem pa je popolnoma izgubil živce in tudi on je moral zapustiti igrišče, a to ni pomagalo Barci, ki je ostala le pri točki.

Začel Higuain, nadaljeval pa Ronaldo
V 11. minuti srečanja na La Rosaledi je Angel di Maria sijajno zaposlil Gonzala Higuaina, ki je obšel vratarja Rubena in poslal žogo v prazno mrežo. Cristiano Ronaldo in Ricardo Kaka sta bila v prepovedanem položaju, a nista prišla do žoge. V 24. minuti je di Maria zaposlil Ronalda, ki je povišal na 0:2.
Portugalski zvezdnik se je štiri minute pozneje znašel sam na robu kazenskega prostora in žogo z diagonalnim strelom z desnico poslal za hrbet nemočnega Rubena. Najlepši zadetek je Ronaldo dosegel v 38. minuti, ko je po kotu di Marie žogo z glavo podaljšal Sergio Ramos, Ronaldo pa jo je mojstrsko s peto poslal ob vratnici v mrežo.

Malaga v drugem polčasu dvakrat v prečko
V drugem polčasu so se gostitelji le prebudili. V 49. minuti je Santi Cazorla stresel prečko. Nekajkrat se je izkazal Iker Casillas, ki pa bi bil brez moči v 78. minuti, a ga je po strelu rezervista Sebastiana Fernandeza z bližine znova rešila prečka.

Levante po osmih krogih presenetljivo vodi na lestvici. Klub iz Valencie je bil tokrat s kar 3:0 boljši na gostovanju pri Villarrealu.