Valter Birsa postaja vse bolj pomemben člen v četi Frederica Hantza. Foto: RTV SLO
Karim Benzema
Karim Benzema je veliki Lyonov up za prihodnje sezone. Seveda, dokler si ga ne bo zaželel kakšen premožen evropski velikan ... Foto: EPA
Kim, Nancy
Kim je gol za Nancy zabil v 12. minuti. Foto: EPA

Slovenski reprezentant je zabil že tretji zadetek v francoskem prvenstvu, za razliko od prvih dveh pa je tokrat nekaj od tega (točko) proti Caenu imel tudi njegov Sochaux (2:2). Situacija v 74. minuti je bila močno podobna tisti iz prejšnjega kroga proti Lyonu: prekršek v kazenskem prostoru je bil storjen nad Julienom Quercio, Šempetrčan pa je z enajstih metrov rutinirano premagal nasprotnega vratarja. Tokrat se je Remiju Vercoutreju na listi žrtev 21-letnega napadalca pridružil Vincent Plante.

Gostitelji so dvakrat vodili po zadetkih Juana Eluchansa in Gregoryja Promenta, a je poleg Birse gol za Sochaux zabil še Guirane N'Daw. Bojan Jokič je celo tekmo presedel na klopi.

Lyonova velika vrnitev
Lyon je proti Le Mansu po drugem golu vezista Stephana Sessegnona še nekaj manj kot dvajset minut pred koncem zaostajal z 2:0, nato pa pred domačimi gledalci tretjo zaporedno zmago izbojeval v pičlih sedmih minutah. Preobrat je napovedal Sidney Govou, delo pa sta dokončala napadalca Karem Benzema in Milan Baroš.

Presenetljivo edino neporaženo moštvo v Franciji ostaja Nancy, ki je z 2:0 ugnala St. Etienne.

Veliki derbi brez zmagovalca
Paris SG še naprej ostaja brez domače zmage v letošnjem prvenstvu, potem ko je proti velikemu rivalu Marseillu remiziral 1:1. Kljub obračunu le 13. in 15. moštva je šlo vseeno za derbi francoskih zelenic. Bolje so ga začeli gostje, ko je v 10. minuti kot izvajal Samir Nasri, Djibril Cisse pa je žogo pospravil v mrežo. Parižani so udarili deset minut kasneje, ko je Peguy Luyindula z glavo izkoristil podajo Jeroma Rothena s prostega strela. Goste je nato v nadaljevanju nekajkrat rešil vratar Steve Mandanda, ki je nadomeščal poškodovanega Cedrica Carassoja.