"Thierry Henry je zares prispel", je Francozovo sporočilo navijačem New Yorka. Foto: Reuters

V okviru pripravljalnega turnirja sta se na modernem stadionu Red Bull Arena pomerila NY Red Bullsi in Tottenham iz Londona. V 25. minuti je Estonec Joel Lindpere lepo preigral branilca Alana Huttona, nato pa v kazenski prostor poslal uporaben predložek. Pred angeškim golom je bil najspretnejši Henry, ki je žogo preusmeril mimo Carla Cudicinija v daljši vratarjev kot in tako dosegel prvi gol za svoj novi klub ter razveselil več kot 20 tisoč gledalcev.

Bale dokončal preobrat
Vendar pa Henry, ki je odigral le prvi polčas, poraza gostiteljev ni mogel preprečiti. Tottenham se je z goloma Robbieja Keana v 62. in Garetha Baleja v 72. minuti veselil zmage z 2:1.

Pravi debi proti Dynamu
Prvo ligaško tekmo MLS-ja bo Henry, ki je v New York prišel iz Barcelone, odigral 31. julija proti ekipi Houston Dynamo. 32-letni francoski napadalec je z Rdeči biki podpisal štiriinpolletno pogodbo