Jiri Kladrubský, ki se ponaša z enim nastopom za češko reprezentanco, jo je poceni odnesel, za nameček pa še postal zvezda internetnih portalov. Foto: www.gambrinusliga.cz

V ponedeljek je tekla 25. minuta srečanja sedmega kroga češkega državnega prvenstva. Pri vodilni praški Sparti so gostovale Teplice: gostje v rumenem so napadali, visok predložek je letel na Tomaša Juna. V tem trenutku je Kladrubský z udarcem z nogo v glavo (!) onesposobil Juna. Ta je za trenutek izgubil zavest, žoga je bila odbita in igra se je nadaljevala. Glavni sodnik je stal le nekaj metrov stran in ni dosodil ničesar!

Jun se ne spomni
"Ko sem se zbudil, se nisem ničesar spomnil," se je Jun ob polčasu z nasmehom ozrl na nenavaden dogodek. Prvi je na pomoč 25-letniku, ki je še lani igral za gostitelje, priskočil prav 22-letni "napadalec". Po prvi pomoči se je Jun vrnil na igrišče, kjer je ostal do 66. minute. Sicer nerazburljivo srečanje se je končalo z 0:0.

Desno si oglejte video z nenavadnim posredovanjem branilca Sparte.

Pečnik le na tribuni
Po tekmi se je na sodnika Pavla Franeka in Kladrubskýja usul val kritik. Franek je preprosto odvrnil, da se je v tem trenutku ravno obračal in ni videl ničesar nepravilnega. Vodstvo češke zveze je že napovedalo, da ga čaka daljši počitek. Kladrubský pa se je izgovoril, da je šlo le za nesrečno naključje, saj ni videl igralca za seboj. Tekmo je s tribune spremljal tudi Nejc Pečnik, posojeni igralec Mika CM Celja praški Sparti.