Massimiliano Allegri se končno lahko nasmeje, največja in najdražja okrepitev je končno začela zadevati. Foto: Reuters
Douglas Costa je zelenico zapustil zaradi sramotnega dejanja. Foto: Reuters
Valter Birsa
Valter Birsa je znižal na 2:1. Foto: EPA
Gonzalo Higuain je priigral točko Milanu. Foto: EPA

V prvem polčasu sta za Romo zadela Stephan El Shaarawy in Bryan Cristante. Drugačen razplet je v 52. minuti napovedal Valter Birsa, ki je žogo prejel na robu kazenskega prostora, nato pa jo je poslal blizu stičišča vratnice in prečke.

To je že drugi evrogol v letošnji Serii A, že v prvem krogu je namreč navdušil Jasmin Kurtić. Končni izid je v 83. minuti postavil Mariusz Stepinski.

Ronaldo končno zabil – in to dvakrat
Aktualni prvak Juventus je na domačem stadionu z 2:1 premagal Sassuolo in ima po štirih krogih maksimalni izkupiček.

Tekmo bo imel v dobrem spominu prvi zvezdnik ekipe Cristiano Ronaldo, saj je vendarle zatresel mrežo v dresu Juventusa v Serie A. Potreboval je 344 minut. V 50. minuti je po podaji iz kota prišel do odbitka pred vrati nasprotnikov, žogo je zabil v mrežo z enega metra. Branilec Gianmarco Ferrari je žogo zelo nespretno preusmeril v vratnico in Ronaldo je bil na pravem mestu.

Ronaldovega prvenca se je razveselil tudi trener stare dame, Massimilliano Allegri. Že pred današnjim srečanjem je napovedal, da bo CR7 zadel prav danes, poudaril pa je, da je bil Portugalec blizu zadetkom že na prvih treh tekmah. "Danes je bil prenagljen v nekaj priložnostih, bil je obseden z željo po zadetku. Vendar nogomet ti včasih povrne tisto, kar ti vzame, in tako je zadel prvi gol, ko se je žoga odbila od ramena in mu končala na nogi. Drugi gol je bil zares lep, vesel sem zanj."
Velika neumnost Douglasa Coste
Veselje Portugalca se je nadaljevalo, saj je v 65. minuti še drugič matiral nasprotnega vratarja, tokrat z natančnim strelom z levo nogo v desni spodnji kot. Sijajno ga je zaposlil Emre Can. Končni rezultat je v 91. minuti tekme postavil rezervist Khouma Babacar z glavo. V sodnikovem dodatku je bil zaradi pljuvanja izključen Douglas Costa. Najprej je dobil rumeni karton, videosodnik pa je glavnega delivca pravice opomnil, da mora pokazati rdečega.

"Rad bi se opravičil vsem navijačem Juventusa zaradi moje napačne reakcije. Rad bi se opravičil tudi vsem svojim soigralcem, ki so vedno ob meni, v dobrih in slabih trenutkih. Naredil sem napako, zavedam se tega, opravičil sem se vsem. Rad bi poudaril, da ta osamljen primer ne ustreza tistemu, kar sem pokazal med svojo kariero," se je na Instagramu pokesal Costa.