Žiga Škoflek

Ljubljančani, ki so v soboto v Stožicah izgubili prvenstveni derbi proti Mariboru (1:3), so v prvem polčasu prevladovali (posest žoge 67:33 odstotkov), toda v 10. minuti so povedli gostje. Po akciji po desni strani, kjer so Štajerci izigrali domače branilce, je iz sredine kazenskega prostora zadel Žiga Škoflek.

Olimpija (trener Luka Elsner je precej premešal začetno postavo) je imela lepo priložnost za izenačenje v 23. minuti, vendar Kenanu Bajriću iz bližine z glavo ni uspelo zatresti mreže. Pet minut pozneje je bil z volejem uspešnejši Julius Wobay po akciji Mihe Zajca in Andraža Kirma, ki je z desne strani podal pred vrata.

Tudi Aluminij je bil do odmora še nevaren, v 36. minuti je Škoflek streljal za malo mimo vrat.

V 54. minuti je po lepem preigravanju in strelu Zajca branilec Kidričanov Mateo Damiš v kazenskem prostoru igral z roko, sodnik Miran Bukovec pa je pokazal na belo točko. 11-metrovko je zanesljivo izvedel Etien Velikonja in zeleno-beli so povedli z 2:1. Do konca se je zvrstilo še nekaj priložnosti. Najlepša je bila tista v 87. minuti, ko je po prodoru in podaji rezervista Blessinga Elekeja z leve strani še enkrat poskusil Velikonja, a se je z izjemno obrambo izkazal vratar Luka Janžeković.

Končna statistika tekme: streli: 17:5; v okvir vrat: 6:2; koti: 12:0; posest žoge: 65:35 odstotkov.

V sredo bo Gorica (s prenosom na TV SLO 2 in na MMC-ju) gostila Maribor, Domžale pa bodo gostovale pri Krškem. Povratne tekme bodo 25. in 26. oktobra.