Zlatko Zahovič in Darko Milanič sta razočarana dočakala konec tekme v Mariboru. Foto: MMC RTV SLO
Sebastjan Cimerotič
Sebastjan Cimerotič je dosegel šesti zadetek v letošnjem prvenstvu in zastreljal 11-metrovko. Foto: MMC RTV SLO
Etien Velikonja
Etien Velikonja je s petimi goli najboljši strelec Novogoričanov. Foto: MMC RTV SLO
Rudar poglobil krizo vijoličastih
Slab teden za Interblock
Cime in Velikonja zadela v Šiški
Viole vdrle v klubske prostore

Nezadovoljni domači navijači so po tekmi vdrli v klubske prostore, vendar se je stanje hitro umirilo (glej video desno). Olimpija in Hit Gorica sta se na prvi nedeljski tekmi razšli z remijem 1:1, Domžale pa so bile boljše od Interblocka z 1:0.

V polno poleg Prašnikarja še Mešić
Trener Maribora Darko Milanič v obrambi ni mogel računati na poškodovana Marka Lundra in Mirala Samardžiča, obe ekipi pa v prvem polčasu nista pokazali veliko. Gostitelji so v 28. minuti zahtevali 11-metrovko, potem ko je Aleš Jeseničnik z drsečim štartom izbil žogo Dejanu Mezgi, a je glavni sodnik pokazal rumen karton mariborskemu igralcu zaradi simuliranja prekrška.

V 53. minuti so gostitelji poskušali kar s tremi nevarnimi streli, a Dejan Školnik, Armin Bačinovič in Dragan Jelič niso znali premagati Bobana Savića. 10 minut pozneje je sledila kazen: z desne strani je podal Damjan Trifkovič, žoga je potovala po tleh mimo mariborske obrambne vrste in prišla do Mirze Mešića, ki je darilo izkoristil in žogo iz bližine potisnil v gol.

Končni izid je v 80. minuti postavil Luka Prašnikar, ki je po protinapadu vnovčil lepo podajo Denisa Grbiča z desne strani. Na tribuni ga je spremljal tudi oče Bojan. Maribor bi lahko vsaj omilil poraz, a je v 88. minuti Marcos Tavares iz lepe priložnosti z glavo streljal mimo vrat, v sodnikovem podaljšku pa je strel Elvedina Džiniča iz bližine ustavil Savić.

Milanič ni želel dati izjave
"Pokazali smo, da nismo slučajno na 2. mestu. Taktično smo dobro odigrali, borbeno, vesel sem predvsem zato, ker smo pokazali drugačno igro kot v sredo v Lendavi, ko je bila naša obramba polna lukenj (2:5). Zdaj so naše misli že usmerjene proti Olimpiji, potem pa nas čaka zaslužen odmor, saj nas že precej načenjajo poškodbe. Ob polčasu sem moral zamenjati Rusmina Dediča in Nika Omladiča," je po tekmi povedal trener Rudarja Marijan Pušnik. Milanič ni želel stopiti pred kamero TV Slovenija.

Olimpija se v številčni premoči ni znašla
Novogoričani so prekinili niz sedmih zaporednih porazov. V začetni postavi sta igrala tudi Enes Demirovič in Milan Osterc, ki v sredo proti Mariboru nista dobila priložnosti. V 26. minuti je bil po prekršku nad Davorjem Škerjancem in protestih izključen Gregor Balažic. Z 11-metrovke je Sebastjan Cimerotič streljal mimo vrat.

Gostje so kljub igralcu manj v 32. minuti prek Etiena Velikonje nevarno zapretili, a je njegov strel z glavo Jan Oblak ubranil. Tri minute pozneje je Cimerotič popravil napako in po protinapadu zadel za 1:0. Senad Tiganj je bil blizu povišanja vodstva v 45. minuti, a je zgrešil.

Ljubljančani so v 2. polčasu pobudo prepustili Novogoričanom, Velikonja pa je v 54. minuti izenačil, ko je v mrežo pospravil odbito žogo po prostem strelu. Varovanci Vladana Mladenoviča so bili nevarni tudi v nadaljevanju, v 66. minuti je Admir Kršič z roba kazenskega prostora zadel vratnico.

V Domžalah zadel Šturm
Domžalčani se po slabem začetku sezone počasi pobirajo in so Interblocku zadali drugi zaporedni poraz. V odprti tekmi s kar veliko priložnostmi je bil edini strelec v 30. minuti Jani Šturm, ki je po podaji Jovana Vidoviča z glavo z 20 metrov tudi s pomočjo enega od gostujočih branilcev ukanil nemočnega Matjaža Rozmana.