Valter Birsa je prvič za Torino zadel konec novembra na tekmi s Fiorentino, ko je prav tako zadel za 2:1, a na koncu je bilo 2:2. Foto: EPA
Francesco Totti
Francesco Totti je z izjemnim strelom razparal mrežo stare dame. Foto: Reuters
Antonio Conte
Antonio Conte je bil zelo razočaran nad predstavo svojih izbrancev, ki so odpovedali na celi črti. Foto: EPA

.

26-letni Šempetrc je v igro na tekmi Torino - Atalanta vstopil s klopi za rezervne igralce šele v 61. minuti, ko so gostitelji držali izid 1:0. Četrt ure kasneje so gostje izenačili, ko je German Denis izkoristil najstrožjo kazen. "Granata" je proti koncu tekme močno pritisnila, saj bi se z zmago proti neposrednemu tekmecu otresla boja za obstanek.

Tri minute pred koncem rednega dela tekme je bočni branilec Darmian z desne strani poslal predložek v kazenski prostor gostov, žoga je preletala vse in v višini druge vratnice pristala na nogi Birse, ki jo je iz prve poslal v mrežo za 2:1 in tri točke, s katerimi se je Torino povzpel na 11. mesto lestvice Serie A.

Fiorentina napolnila mrežo Interja
Samir Handanović
je v Firencah moral kar štirikrat pobrati žogo iz svoje mreže. Fiorentina je Inter premagala s 4:1. Blestela sta Srb Alem Ljajić in Črnogorec Stevan Jovetić, ki sta zadela po dvakrat. Častni zadetek je za Inter dosegel Antonio Cassano.

Tottiju manjka še zadetek do rekorda
V soboto zvečer v prvem polčasu na Olimpicu so bili bolj aktivni gostitelji, dve priložnosti je imel Pablo Osvaldo. Juventus, ki je v torek zvečer blestel v Glasgowu, kjer je odpravil Celtic na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov kar s 3:0, je v drugem delu še bolj popustil. V 57. minuti je Miralem Pjanić podal v kazenski prostor, kjer je Osvaldo meril z glavo, izkazal pa se je Gianluigi Buffon.
Minuto zatem je obramba Torinčanov slabo izbila žogo iz kazenskega prostora. Z 20 metrov je močno sprožil Totti, žogo je poslal pod prečko in Buffon je bil nemočen. Kapetan Rome je dosegel že 224 golov v Serii A in je le še en zadetek oddaljen od rekorda Šveda Gunnarja Nordahla. V 63. minuti je Osvaldo našel Danieleja De Rossija, ki iz ugodnega položaja žoge ni dobro zadel.
Gostje brez pravih idej
Juventus je bil še najbližje izenačenju v 81. minuti, ko je Stephan Lichtsteiner podal pred vrata, a je žoga zavila in skoraj presenetila Maartena Stekelenburga, ki jo je s skrajnimi močmi odbil.
Roma se je veselila prve zmage nad Juventusom na Olimpicu po letu 2004.

Zmagoviti gol Valterja Birse

25. krog:
ROMA - JUVENTUS 1:0 (0:0)
Totti 58.

Roma: Stekelenburg, Piris, Burdisso, Marquinhos, Torosidis, de Rossi, Pjanić (68./Bradley), Marquinho (83./Balzaretti), Lamela, Osvaldo, Totti (88./Florenzi).

Juventus: Buffon, Barzagli, Bonucci, Caceres, Lichtsteiner, Vidal (71./Anelka), Pirlo, Pogba, Asamoah (56./Padoin), Matri, Vučinić (56./Giovinco).

Sodnik: Gianluca Rocchi

CHIEVO - PALERMO 1:1 (0:1)
Thereau 55.; Formica 5.
Jokić je igral vso tekmo, Cesar (oba Chievo) je bil na klopi. Kurtić je igral vso tekmo, Iličić (oba Palermo) pa je bil na klopi.

MILAN - PARMA 2:1 (1:0)
Paletta 39./ag, Balotelli 78.; Sansone 90.

CATANIA - BOLOGNA 1:0 (1:0)