Lima je že v četrti minuti napovedal zmago Brage. Foto: EPA
Alan
Alan je z natančnim strelom v 7. minuti povišal na 2:0. Foto: EPA
Agim Ibraimi in Ewerthon
Agim Ibraimi se je dobro boril, v 64. minuti je s prostega strela stresel prečko. Foto: EPA
Elderson
Elderson je z glavo povišal na 3:0. Foto: EPA
Zoran Lesjak in Alan
Alan je bil nerešljiva uganka za obrambo Maribora. Foto: EPA
Andraž Kirm
Andraž Kirm je v 9. minuti na Craven Cottageu izenačil na 1:1, a so Londončani na koncu slavili s 4:1. Foto: EPA
Tim Matavž in Walid Badier
Tim Matavž se je s PSV-jem že prebil v šestnajstino finala. Foto: Reuters

Izbranci Darka Milaniča imajo po štirih krogih Evropske lige eno točko in nimajo več možnosti za preboj v šestnajstino finala.
Izjemen začetek Brage
Tekma se je pred 6.500 gledalci v "kamnolomu" začela zelo slabo za slovenske prvake. Alan je v 4. minuti podal s kota z leve strani, Jasmin Handanović je nespretno izpustil žogo, napadalec Lima pa jo je z metra poslal za njegov hrbet. Vijoličasti so bili šokirani. V 7. minuti je Alan na robu kazenskega prostora obšel Dejana Trajkovskega in z levico poslal žogo pod prečko. Handanović ni imel nobene možnosti.
Po četrt ure so Mariborčani le izpeljali prvo malce bolj obetavno akcijo. Po podaji Roberta Berića je Agim Ibraimi streljal mimo vrat. V 24. minuti je bilo znova vroče pred vrati Maribora, s prostega strela je podal Hugo Viana, z glavo pa je previsoko meril Paulo Vinicius.
Elderson povišal na 3:0
V 35. minuti je rumeni karton prejel Dejan Mezga, ki ne bo smel igrati na srečanju petega kroga, ko 30. novembra v Ljudski vrt prihaja Brugge. Tri minute zatem je Alan izvajal kot, v gneči pred vrati Maribora se je najbolje znašel Elderson, ki je z glavo zatresel mrežo. V 41. minuti je od daleč meril Aleš Mertelj, vratar Quim je žogo uspel odbiti.
Lep zadetek Volaša vlil nekaj upanja
Mariborčani so v drugem polčasu prikazali precej boljšo igro, tudi na račun manj angažirane igre domačih nogometašev, ki po prepričljivem vodstvu niso bili več tako zagrizeni kot v prvem delu.
V 62. minuti je Martin Milec z desne strani lepo podal pred vrata, kjer je Dalibor Volaš z volejem mojstrsko pospravil žogo v malo mrežico. Dve minuti zatem je Agim Ibraimi s prostega strela s 30 metrov zadel prečko.
Vinicius in Merida potrdila gladko zmago
V zadnji tretjini tekme je igra v glavnem potekala med obema kazenskima prostoroma. Več pobude je bilo na strani gostiteljev, ki so v 85. minuti prek Paula Vinicuisa povišali na 4:1. Branilec je bil natančen z glavo po podaji Alana s kota. Končni izid je v sodnikovem podaljšku po protinapadu in zmedi obrambe vijoličastih postavil rezervist Fran Merida.

Milanič: Braga je bila bistveno boljša
"Mislim, da smo imeli več priložnosti kot v Bruggeju, toda nismo zadeli, medtem ko smo prepoceni dobivali zadetke. Braga je znala kaznovati vsako našo napako," je dejal edini strelec za vijoličaste Volaš.

"Nasprotnik je bil bistveno boljši. Že po osmih minutah smo bili v velikem zaostanku in smo izgubili samozaupanje. Ko so v drugem polčasu nehali šprintati, smo imeli nekaj priložnosti in zadeli, toda nasprotnik je bil izreden. Videlo se je, da po dveh zadetkih nismo upali več igrati, kar je logično. V tej tekmi gotovo nismo uživali, toda veliko se lahko naučimo. Ne smemo pozabiti, da je bila Braga v Ljudskem vrtu drugačna, da so nas tam pustili igrati, danes pa je bila vso tekmo zelo nevarna," je dodal trener Milanič.

Kirm zatresel mrežo Fulhama
Andraž Kirm
je za Wislo dosegel gol, ki pa ni zadostoval za uspeh proti Fulhamu, ki je doma zmagal s 4:1. Samir Handanović je v Madridu dobil štiri gole, njegov Udinese je z 0:4 izgubil proti Atleticu, Branko Ilić je za moskovsko Lokomotivo odigral vseh 90 minut na gostovanju pri AEK-u iz Aten, kjer so Rusi zmagali s 3:1, najbolj zadovoljen pa je lahko Tim Matavž. Čeprav se ni vpisal med strelce, je s svojim PSV Eindhovnom je doma remiziral s Hapoelom iz Tel Aviva (3:3), kar je bilo dovolj, da si je njegova ekipa zagotovila napredovanje iz skupine.

Napredovanje so si poleg PSV-ja in Legie že zagotovili tudi Athletic Bilbao, Twente Enschede in Anderlecht.