Milivoje Novakovič si je prislužil četrti rumeni karton v sezoni, od tega so bili kar trije zaradi ugovarjanja sodnikom, kar je po eni strani tudi vloga kapetana Kölna. Foto: EPA
Nastja Čeh
Nastja Čeh je jeseni pomagal Himkiju k obstanku med rusko elito, medtem ko mu to v Grčiji s Panserraikosom ne bo uspelo, zato so se Grki (pre)dragemu nogometašu zahvalili za sodelovanje. Foto: EPA

Slovenska reprezentanca na zadnjih dveh ključnih (?) tekmah v okviru kvalifikacij za SP 2010 ni dosegla zadetka, neučinkovitost se je reprezentantov držala tudi v klubih, nalezli so se je tudi preostali "legionarji", nič bolje ni šlo niti napadalcem v domačem prvenstvu, ki so zmogli zabiti le pet golov.

Himna ni dosegla učinka
Novoskomponirana himna v čast Milivoja Novakoviča, ki so jo na porenskem derbiju med Kölnom in Bayerjem zaigrali pred začetkom tekme, ni pomagala niti "Novagolu" niti njegovim soigralcem. "Lekarnarji" so prevladovali vse srečanje in zasluženo prišli do zmage z 0:2. Najbolj burno je bilo v 76. minuti, ko je ob Geromelu poletel Kiesslieng, strelec prvega zadetka.

"Kozlički" so burno protestirali, kapetan je kolege hitro odgnal, a zatem še bolj vneto ugovarjal, za kar je Novakoviča sodnik nagradil z rumenim kartonom. Končni izid je postavil Patrick Helmes, še lani član Kölna. Slovenskima reprezentantoma se je poznala utrujenost in bila sta ocenjena s komaj zadostno oceno 4.

Šišič podal z glavo
Po poškodbi gležnja Mirnes Šišič počasi okreva. Tokrat je prispeval vidni delež k zmagi Crvene zvezde nad predzadnjim Čukaričkim (2:1). Velenjčan je v 67. minuti po predložku z glavo podal do Brazilca Clea, ki je postavil končni izid na Marakani. Osem minut kasneje je Cleo vrnil uslugo, a je Šišič po preigravanju za las zgrešil vratnico.

Marohu slovenski obračun
Dobro je svoje delo opravil nesojeni debitant v Kekovi četi Dominic Maroh. Nürnberg je že v petek odpravil Koblenz Mateja Mavriča (ni igral) in Gorana Šukala (igral vso tekmo) z 2:0 in se približal mestom, ki vodijo v prvo ligo. Maroh, ki zaradi poškodbe ni bil nared za obračuna s Češko in Severno Irsko, je solidno opravil svojo nalogo, a je bil vidno utrujen zamenjan pred končnico tekme.

Čeh znova na tržišču
Grški Panserraikos in Nastja Čeh sta se po treh mesecih sodelovanja sporazumno razšla. Rahlo načeti Ptujčan v zadnjih krogih ni mogel pomagati soigralcem v boju za obstanek, ki je samo še teoretično dosegljiv. Čeh je prišel v Grčijo, potem ko je pozimi dobil proste roke pri ruskemu Himkiju, in je za klub iz Serresa zabil dva gola.

Andraž Kirm

Domžale Domžale - Rudar 0:1 vso tekmo rumeni karton (34.)

Dare Vršič Politehnica T. (ROM) Politehnica T. - Gloria B. 4:1 od 77. minute
Aleksander Radosavljevič Tom Tomsk (RUS) Tom T. - Zenit S. P. 0:3 na rezervni klopi