Gonzalo Higuain se je takole veselil svojega zadetka proti Cagliariju. Foto: Reuters
Nogometaši Rome
Nogometaši Rome so zlahka opravili s Crotonejem. Foto: Reuters
M'Baye Niang in Carlos Bacca
M'Baye Niang in Carlos Bacca sta na San Siru potopila Lazio. Foto: Reuters
false
Nogometaši Napolija so po spodrsljaju v Genovi (0:0) izgubili vodstvo na lestvici Serie A. Foto: Reuters

Torinčani so hitro prevzeli pobudo na zelenici in povedli v 14. minuti srečanja, ko se je med strelce vpisal Daniele Rugani. Po prostem strelu Miralema Pjanića in voleju Gonzala Higuaina se je žoga odbila do 22-letnega branilca, ki je brez težav žogo strpal v mrežo.

Po dobre pol ure igre je stara dama vodstvo podvojila. Higuain je z levico zadel odbito žogo in jo spravil za hrbet nemočnega vratarja Marca Storarija. Le nekaj trenutkov predtem je odlični Argentinec zadel okvir gola.

Še pred odmorom se je Storarijeva mreža zatresla še tretjič. Pjanić je s predložkom iz kota na robu kazenskega prostora našel Danija Alvesa, nekdanji igralec Barcelone je poskusil srečo - in zadel. Žoga se je na poti v mrežo rahlo odbila in spremenila smer.

Prevlada gostiteljev se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, večkrat so silovito pritisnili na vrata gostujoče ekipe, v katerih se je moral vsakič znova izkazati Storari. Tudi v 74. minuti, ko je ubranil izjemno natančno odmerjen prosti strel Pjanića, ter minuto pozneje, ko je bil kos še poskusu Hernanesa. Končni izid (4:0) je z avtogolom postavil Luca Ceppitelli.

Roma gladko prek Crotoneja
Visoke zmage so se veselili tudi nogometaši Rome, ki so na Olimpicu s 4:0 odpravili Crotone. Novinec v novi sezoni italijanskega prvenstva ni imel niti najmanjših možnosti proti Rimljanom, ki so prek Stephana El Shaarawyja povedli v 26. minuti, nato pa so mrežo Alexa Cordaza zatresli še trikrat - v prvem polčasu je še zadel Mohamed Salah, v nadaljevanju dvakrat Edin Džeko. Po uri igre se je Crotoneju ponudila priložnost z bele točke, a jo je Raffaele Palladino zapravil - njegov poskus je Wojciech Szczesny ubranil.

Kapetan Icardi Inter popeljal do zmage
Zmage so se veselili tudi nogometaši Interja, ki so v gosteh z 2:0 premagali Empoli. Oba zadetka je dosegel Mauro Icardi, oba v prvem polčasu. Najprej je v 10. minuti po predložku z desne na drugi vratnici z glavo žogo poslal v mrežo, sedem minut pozneje je po lepi globinski podaji Joaa Maria vratarja Lukasza Skorupskega premagal še drugič.

Milan na San Siru ugnal Lazio
Že v torek sta 5. krog s tekmo na San Siru odprla Milan in Lazio. Gostitelji so bili boljši z 2:0. V vodstvo jih je v 37. minuti popeljal Carlos Bacca, ki je izkoristil napako Marca Parola na sredini igrišča, stekel proti golu Rimljanov in hladnokrvno zadel za 1:0. V sodnikovem dodatku je mrežo zatresel še Juraj Kucka, a je bil zadetek zaradi prekrška pri skoku pred strelom z glavo razveljavljen. Vodstvo je v 74. minuti z bele točke podvojil M'Baye Babacar Niang, ki je vratarja Thomasa Strakosho poslal v napačno smer. Lazio je imel sicer v prvem polčasu lepše priložnosti, a gol Bacce je varovancem Simoneja Inzaghija spodrezal krila, dokončno pa je njihove upe pokopal Niang.

5. krog, sredine tekme:
BOLOGNA - SAMPDORIA 2:0 (1:0)
Verdi 45., Destro 50.
Krajnc (Sampdoria) je tekmo začel na klopi.
RK: Di Francesco 92.; Barreto 70.

ATALANTA - PALERMO 0:1 (0:0)
Nestorovski 89.
Kurtić (Atalanta) je v igro vstopil v 65. minuti, Anđelković (Palermo) je igral vso tekmo.

CHIEVO - SASSUOLO 2:1 (2:1)
Rigoni 21., Castro 40.; Defrel 28.
Birsa je igral vso tekmo, Cesar (oba Chievo) je bil na klopi.

ROMA - CROTONE 4:0 (2:0)
El Shaarawy 26., Salah 37., Džeko 48., 57.
Paladino (Crotone) je v 60. minuti zapravil 11-m. Szczesny je njegov poskus ubranil.

UDINESE - FIORENTINA 2:2 (2:1)