Mathieu Valbuena je dosegel edini zadetek v Marseillu. Foto: EPA

Nogometašem Marseilla je tri točke proti St. Etiennu ob neprepričljivi predstavi in minimalni zmagi z 1:0 že v 6. minuti zagotovil Mathieu Valbuena. Auxerre je na gostovanju v Toulousu slavil s 3:0, vse tri zadetke pa je dosegel v drugem polčasu.
V 47. minuti je za vodstvo poskrbel Benoit Pedretti s prostega strela. 20 minut pozneje je na 2:0 povišal Ireneusz Jelen z izjemnim udarcem s 25 metrov. Poljski napadalec je končni izid postavil v 79. minuti, ko je žogo v mrežo poslal po predložku Valterja Birse z leve strani. Slovenski reprezentant je igral vso tekmo.

V petek Auxerre - Marseille
Auxerre, ki se je edinega naslova francoskega prvaka do zdaj veselil leta 1996, je na trenutke prestajal hude preizkušnje, a se je nekajkrat izkazal vratar Olivier Sorin. Gostje so čakali na priložnosti iz protinapadov in prekinitve ter jih večino izkoristili. Štiri kroge pred koncem Marseille in Auxerre loči pet točk, v naslednjem krogu pa ju že v petek čaka medsebojni obračun v Burgundiji.

Bordeaux je z 0:1 klonil v Lorientu.