Vasilis Torosidis je odločil srečanje na Olimpicu. Foto: Reuters
Alvaro Morata
Alvaro Morata je zadel tudi v sredo v Madridu proti Realu. Foto: EPA
Samir Handanović
Samir Handanović bo poleti najbrž zapustil Milano, tudi trener Interja Roberto Mancini je v petek dejal, da si želi prihodnjo sezono braniti v Ligi prvakov. Foto: Reuters
Lazio
Marco Parolo, Stefan Radu in Filip Đorđević so se veselili zmage Lazia v Genovi nad Sampdorio z 0:1. Edini strelec je bil v 54. minuti branilec Santiago Gentiletti, ki je srečno zadel po strelu iz kota. Gostitelji so zapravili dve izjemni priložnosti in ostali brez točk. Foto: EPA

Prvi so sicer zadeli gostje, ki so v 19. minuti povedli z zadetkom Stipeta Perice. Konstantinos Manolas je naredil hudo napako, izgubil je žogo, do nje je prišel Cyril Thereau in izsilil dobro obrambo Morgana De Sanctisa, ki pa je bil ob strelu Perice popolnoma nemočen.

Tik pred odmorom je izid poravnal Radja Nainggolan. Z odlično podajo ga je našel Francesco Totti, Belgijec je imel veliko prostora in časa, da je z močnim in natančnim strelom žogo poslal pod prečko v mrežo.

Torosidis mož odločitve na Olimpicu
Po dobri uri igre je srečanje odločil Vasilis Torosidis. Desni bočni branilec je bil ob pravem času na pravem mestu. Po predložku na drugo vratnico gostujočim branilcem žoge ni uspelo izbiti izpred gola, 29-letni Grk pa je iz neposredne bližine žogo le zbezal v gol. Tudi pri tem golu se je s podajo izkazal Totti. Dobrih pet minut pred iztekom rednega dela srečanja je Jose Holebas zatresel še prečko.

Odločitev po napaki "Sarme"
Napaka Samirja Handanovića ob strelu Alvara Morate v 83. minuti je odločila derbi 36. kroga Serie A med Interjem in Juventusom, ki so ga gostje dobili z 1:2. Juventus je po uvrstitvi v finale Lige prvakov in štiri dni pred finalom italijanskega pokala proti Laziu v Rimu doma pustil Gianluigija Buffona, Giorgia Chiellinija, Artura Vidala, Andreo Pirla in Carlosa Teveza, Paul Pogba pa je začel na klopi in dobil priložnost šele ob koncu.

Povedli, a izgubili
Inter je dobro začel tekmo in povedel v 9. minuti, ko se je po kotu in strelu Marcela Brozovića z roba kazenskega prostora žoga v mrežo odbila od Maura Icardija, ki je dosegel svoj šesti zadetek na zadnjih petih tekmah proti stari dami. Vse do 42. minute so imeli gostitelji tekmo popolnoma pod nadzorom, nato pa je Nemanja Vidić storil prekršek nad Alessandrom Matrijem za 11-metrovko, s katere je Handanovića premagal Claudio Marchisio in izenačil.
Marchisio je šele drugi nogometaš, ki je 30-letnega Ljubljančana v tej sezoni matiral z bele točke, do zdaj je to uspelo le Domenicu Berardiju 1. februarja ob porazu Interja pri Sassuolu. "Sarma" je ubranil štiri od šestih 11-metrovk, skupaj pa v italijanskem prvenstvu 21 od 58.

Se bo Handanović preselil na Old Trafford?
V drugem delu so gostitelji popustili in dopustili zmagoviti zadetek Morati, ki je po odbiti žogi šibko streljal od daleč, žoga se je pred Handanovićem malce odbila od tal, ga presenetila in končala v mreži. Na drugi strani je Marco Storari takoj zatem dvakrat v isti akciji odlično posredoval po poskusih Rodriga Palacia in Icardija, tako da se je končalo z zmago gostov.

Nogometaši Interja so se najbrž dokončno poslovili od boja za Evropo in znova morali poslušati glasne žvižge s tribun. Medtem so iz Anglije prišle informacije, da naj bi si Handanovića zdaj v svoje vrste želel zvabiti Manchester United, saj se bo David de Gea, kot kaže, preselil v Real Madrid. Poleg slovenskega vratarja sta kandidata za selitev na Old Trafford še Hugo Lloris (Tottenham) in Petr Čech (Chelsea).