Swanseajev čuvaj mreže Michael Vorm je imel tokrat svoj dan. Demba Ba ga bo 'sanjal' še nekaj časa. Foto: Reuters
Haris Vučkić
Haris Vučkić pri Newcastlu vse bolj prihaja v ospredje. Upati je le, da bo ostal nepoškodovan. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Nogometaši Chelsea
Daniel Sturridge je na zadnjih tekmah v fantastični formi. Foto: Reuters

Domačemu menedžerju Alanu Pardewu se ni obrestoval niti tvegani poskus na vse ali nič, ko je moštvo osem minut pred koncem rednega dela osvežil z mladima orožjema s klopi: Sammyjem Ameobijem in Slovencem Harisom Vučkićom, ki je tako po Fulhamu drugič zaigral med angleško elito.

Mladi slovenski reprezentant sicer ni pretirano opozoril nase, a so gostitelji, ki so sezono začeli z nizom 11 tekem brez poraza, svoje priložnosti za uspeh zapravili že prej. Recimo v prvem polčasu, ko je okvir vrat stresel Fabricio Coloccini, brez dobrega spanca bo to noč najbrž tudi Demba Ba, ki je zapravljene priložnosti najbrž nehal šteti še pred koncem tekme.

Gomez šokiral Chelsea
Chelsea, ki je v ponedeljek ugnal vodilni Manchester City z 2:1, je tokrat prišel le do točke v Wiganu (1:1). Modri so povedli v 59. minuti, ko je z desne strani kazenskega prostora z diagonalnim strelom v malo mrežico zadel Daniel Sturridge. Pred strelom si je lepo zaustavil žogo po dolgi podaji Ashleyja Cola. V zadnjih minutah je bil Chelsea premalo aktiven, kar je izkoristil Wigan. Petr Čech je nespretno odbil žogo po strelu Huga Rodallege, pritekel je Jordi Gomez in jo pospravil v mrežo.
Koren sedmič v polno
V 22. angleške druge lige je Robert Koren dosegel že sedmi zadetek v tej sezoni. Hull City je z 2:0 premagal Millwall in se zavihtel na četrto mesto na lestvici. Korošec je v 80. minuti postavil končni izid z nizkim strelom z roba kazenskega prostora, pri prvem zadetku v 56. minuti pa je po Korenovem predložku žogo v lastno mrežo preusmeril Jack Smith. Hull je zmagal četrtič zapored, tako uspešne serije ni imel že vse od oktobra 2008.