Michail Antonio je mojstrsko izenačil šest minut po vodilnem golu Liverpoola. Foto: Reuters

Že v sredo na Anfieldu je Liverpool le remiziral z Leicestrom (1:1) in prikazal povprečno predstavo. Tudi tokrat na olimpijskem stadionu v Londonu gostje niso blesteli. Imeli so veliko posest žoge (27:73 %), več strelov v okvir vrat (2:6) in več kotov (2:5). Trener Klopp ni mogel računati na kapetana Jordana Hendersona, Dejana Lovrena in Georginha Wijnalduma.

Milner podal iz očitnega prepovedanega položaja
Gostitelji so bili zelo pogumni že od začetka tekme, v 3. minuti je Javier Hernandez malce zgrešil vrata. Liverpool je povedel sredi prvega polčasa, ko je James Milner iz očitnega prepovedanega položaja podal pred vrata, kjer je spretni Sadio Mane s šestih metrov z desnico zatresel mrežo. Stranski sodnik je bil zelo slabo postavljen in ni dvignil zastavice, čeprav je bil Milner kakšen meter v prepovedanem položaju.

Antonio že četrtič zatresel mrežo Liverpoola
Šest minut zatem je Michail Antonio z natančnim diagonalnim strelom poslal žogo od vratnice v mrežo po podaji Felipeja Andersona iz domiselno izvedenega prostega strela. To je bil že njegov četrti prvenstveni zadetek proti Liverpoolu. Tri minute pred odmorom je sijajni Anderson s prostega strela z dense strani podal pred vrata, kjer je obramba Liverpoola popolnoma pozabila na Declana Rica. Irec je z glavo malce meril prek vrat.

Sadio Mane je dosegel enasti zadetek v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Redsi brez pravih idej v napadu
Tudi v nadaljevanju vodilna ekipa Premier lige ni blestela. Mark Noble je imel najlepšo priložnost za gostitelji, vendar je strel prek vrat v 73. minuti. Klopp je v igro poslal Xherdana Shaqirija in Divocka Origija. Zaključni pritisk Liverpoola je bil jalov, Lukasz Fabianski v vratih West Hama ni imel veliko dela. Strel Origija v 93. minuti je tudi letel preveč po sredini vrat in ostalo je pri delitvi točk.

Klopp: Očitno so sodniki ob odmoru zvedeli, da so se zmotili
"Zelo težko je bilo igrati proti West Hamu. Videl sem že njihovo uigrano akcijo s prostega strela, a je nismo uspeli preprečiti. Res so dobri iz prekinitev, to je njihova specialnost. Ob polčasu sem slišal, da je bil naš gol dosežen iz prepovedanega položaja. Očitno so tudi sodniki vedeli, da so se zmotili. V drugem polčasu sodniki niti ene sporne odločitve niso piskali v naš prid. Mislim, da smo si zaslužili točko. Šele čas bo pokazal, če je bila to osvojena točka ali pa smo izgubili dve. Ne gledam preveč na tekmece, zanimajo me le naše tekme," je pojasnil Klopp.

Gomez bo moral na operacijo
Angleški reprezentant Joe Gomez bo moral zaradi zloma noge na operacijo. Klubski zdravniki sprva niso načrtovali operacije. Mislili so, da bo lahko okreval brez nje, a po dveh mesecih od dneva poškodbe je jasno, da brez operativnega posega ne bo šlo. Gomez se je poškodoval na prvenstveni tekmi z Burnleyjem 5. decembra. Prva poročila so napovedovala, da bo odsoten šest tednov, zdaj pa je jasno, da bo od nogometa oddaljen precej dlje.

"Vendarle upamo, da bo zaigral še to sezono. Njegova odsotnost se nam pozna, pred poškodbo je bil v fantastični formi. A z vrnitvijo na igrišča ne bomo prehitevali, za nas je preveč pomemben igralec, da bi tvegali. Odsoten bo dlje, kot smo predvidevali, toda poškodbe so del nogometa," je dejal Klopp.