Son Heung Min je z udarcem z roba kazenskega prostora, pri čemer se je žoga odbijala od zelenice, prevaral Slovaka Dubravko v vratih Newcastla. Foto: Reuters
Son Heung Min je z 10 goli na 19 ligaških tekmah na dobri poti k strelskemu rekordu v dresu Tottenhama. Za Spurse je v sezoni 2016/17 prispeval 14 zadetkov na 34 tekmah. Foto: Reuters

S poškodbami zdesetkani Tottenham, ki pa vseeno v januarju ni kupil niti enega igralca, je prišel do prigarane tretje zaporedne ligaške zmage. Newcastle je bil po presenetljivi torkovi zmagi nad prvakom Manchester Cityjem pričakovano trd oreh. Spursi so poskusili s kar 21 streli, gostujoče srake so z udarci proti golu poskusile le 8-krat.

Ko je že močno dišalo po remiju brez golov na polpraznem Wembleyju (uradno je bilo 41.219 gledalcev, stadion pa jih sprejme 90 tisoč), je v 83. minuti z razdalje udaril Son Heung Min. Ob desetem golu sezone Sona je deloma zatajil tudi slovaški vratar Martin Dubravka, ki je z rokami zgrešil žogo. Južni Korejec je še pred dnevi igral na azijskem prvenstvu, že v sredo pa je začel zmagoviti preobrat Tottenhama proti Watfordu (2:1).

Prvenec Higuaina za Chelsea
V zahodnem Londonu je Chelsea gostil Huddersfield, pri katerem tretjič zapored ni bilo v postavi Jona Gorenca Stankovića. V 18. minuti je prvič v dresu modrih zatresel nasprotno mrežo zimska okrepitev Chelseaja Gonzalo Higuiain. Uporabno žogo v osrčje kazenskega prostora je premeteno poslal N'Golo Kante, argentinski napadalec pa je z diagonalnim strelom matiral danskega vratarja Jonasa Lossla.

Obračun proti zadnjeuvrščenemu klubu Premier lige se je sprevrgel v enosmerni promet. Dvakrat je zadel Eden Hazard, v 69. minuti pa je izjemen drugi gol dosegel Higuain. Piko na i je postavil branilec David Luiz.

ANGLEŠKO PRVENSTVO, 25. KROG

Gonzalo Higuain se ob debiju v pokalu proti Sheffieldu in premierligaškem krstu pri Bournmouthu ni proslavil, a povsem drugače je bilo na prvi ligaški domači tekmi na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters

TOTTENHAM - NEWCASTLE 1:0 (0:0)