Georginio Wijnaldum je dosegel edini zadetek na Bramall Lanu, ki je Liverpoolu prinesel nove tri točke. Foto: Reuters

Trenutek odločitve na Bramall Lanu je nastopil v 70. minuti, ko je Georginio Wijnaldum z roba kazenskega strela sprožil s polvolejem. Vratar Dean Henderson je želel žogo ujeti, a mu je spolzela skozi roke, med nogama in se počasi odkotalila čez golovo črto. Velika napaka 22-letnega vratarja, po kateri so aktualni evropski prvaki dosegli 16. zaporedno ligaško zmago.

Mladi Liverpoolov navijač si je po tekmi zagotovil dres Mohameda Salaha. Foto: Reuters

Hkrati so postali druga ekipa v zgodovini Premier lige, ki ji je uspelo dobiti tekme v uvodnih sedmih krogih prvenstva, predtem je to v sezoni 2005/06 uspelo le še Chelseaju. V sezoni 1990/91 so rdeči dobili celo osem uvodnih tekem prvenstva, vendar to še pred nastankom Premier lige.

Mane in Salah zapravila najlepši priložnosti
Če so rdeči na prejšnjih tekmah bolj ali manj blesteli, tokrat niso imeli svojega dne. Zapravili so kopico priložnosti – izstopata predvsem zadeta vratnica Sadia Maneja iz bližine in velika zapravljena priložnost Mohameda Salaha iz bližine –, igra na sredini ni stekla po željah, z zelo malo kreativnosti jim nikakor ni uspelo predreti odlično postavljene obrambe gostiteljev, ki so si na drugi strani igrišča priigrali kar nekaj lepih priložnosti, a je Adrianova mreža ostala nedotaknjena.

11-metrovka, ki jo je glavni sodnik Chris Kavanagh dosodil, izkoristil pa Jorginho, je bila jubilejna stota na prvenstvenih obračunih na Stamford Bridgeu. 78 strelov z bele točke je bilo dosojenih v korist domače ekipe, 22 v korist gostujoče. Foto: Reuters

Brazilca poskrbela za zmago Chelseaja
Zmage so se veselili tudi nogometaši Chelseaja, ki so na Stamford Bridgeu z 2:0 ugnali Brighton & Hove Albion. Londončani, ki so v prejšnjem krogu klonili pred Liverpoolom (1:2), so morali na prvi zadetek počakati do pete minute nadaljevanja, ko je bil z bele točke natančen Jorginho. Prekršek za najstrožjo kazen je z ležernostjo pred lastnimi vrati storil branilec Adam Webster. Po ogledu VAR-a je glavni sodnik Chris Kavangh potrdil enajstmetrovko, ki jo je s strelom v levo stran izkoristil 27-letni Brazilec. Dokončno je zmagovalca v 76. minuti odločil Willian, ki je dosegel prvi zadetek po 17 prvenstvenih tekmah.

31-letni brazilski veteran je lepo prodrl v kazenski prostor in z desne strani zadel ob bližnji vratnici. Chelsea je dobil prav vseh devet prvenstvenih obračunov z Brightonom.

Raheem Sterling je na Goodison Parku zapravil kopico lepih priložnosti, v 84. minuti pa se je vendarle vpisal med strelce. Foto: Reuters

Sinjemodri le strli Everton
Edini pravi tekmec Liverpoola v dozdajšnjem delu prvenstva je Manchester City, ki je s 3:1 slavil na Goodison Parku proti Evertonu. Varovanci Pepa Guardiole so povedli v 24. minuti, ko je po fantastičnem predložku Kevina De Bruyneja brez težav zadel Gabriel Jesus. Toda Everton je po dobre pol ure igre vrnil udarec, po napaki v gostujoči obrambi je z desnico zadel Dominic Calbert-Lewin. Angleški prvaki so dolgo 'lomili' tekmeca, ta se je vendarle vdal v 71. minuti, ko je s prostega strela zadel Rijad Mahrez. Končni izid je v 84. minuti postavil Raheem Sterling. Po njegovem strelu se je žoga od prečke odbila čez golov črto in nazaj v polje. Glavni sodnik Michael Oliver je pravilno dosodil zadetek. Izid se do konca tekme ni spremenil, to je bil za Everton že tretji zaporedni prvenstveni poraz.