Navijači Wisle Krakov so takole pričakali tekmo proti Apoelu. Foto: EPA
Agon Mehmeti je dosegel edini zadetek Malmöja v Zagrebu. Foto: EPA
Vladimir Dvališvili
Vladimir Dvališvili je dosegel drugi gol Maccabija proti Genku. Foto: Reuters
Odense - Villarreal
Veselje nogometašev Odenseja po zadetku Hansa Henrika Andreasna. Foto: EPA

Edini strelec na precej izenačeni tekmi v Krakovu (streli: 13:9, v okvir vrat: 4:4) je bil v 71. minuti Patryk Malecki po lepi samostojni akciji na desni strani in strelu v daljši zgornji kot. Kirm je v sodnikovem podaljšku zamenjal prav Maleckega.

Zelo zanimivo je bilo tudi v Zagrebu, kjer je Dinamo naredil velik korak proti najelitnejšemu evropskemu tekmovanju. Od Malmöja je bil boljši s 4:1. "Krvnik" Maribora Maccabi iz Haife je z 2:1 ugnal Genk, Bayern z 2:0 Zürich, danski Odense pa je pripravil presenečenje z zmago z 1:0 nad Villarrealom.
Mehmeti (za nekaj časa) utišal Maksimir
V hrvaški prestolnici je bilo po prvem polčasu 1:1. Dinamo je povedel že v 4. minuti, ko je po slabem izbijanju žoge vratarja gostov Dušana Melichareka akcija krenila po desni strani, s sredine kazenskega prostora pa je zadel Sammir.
V 17. minuti so švedski prvaki izenačili z golom Agona Mehmetija. 21-letni nogometaš, rojen na Kosovu, se je dobro znašel po lepi podaji in zadel ob levi vratnici Ivana Kelave. To je bil edini strel Malmöja proti vratom na vsej tekmi (!). Dinamo jih je sprožil 25, od tega v okvir vrat 13. Posest žoge: 63:37 odstotkov (v prvem polčasu 67:33).
Rukavina najprej zadel vratnico ...
Najbližje novemu vodstvu so bili Zagrebčani v 42. minuti, ko je dober strel Sammirja z roba kazenskega prostora Melicharek z imenitno obrambo izbil čez prečko, in v 45. minuti, ko je veselje Anteju Rukavini preprečila vratnica.
... nato še mrežo
Isti nogometaš je imel več sreče v 56. minuti, ko se je vendarle vpisal med strelce. Na levi strani je enega izmed gostujočih nogometašev lepo preigral Luis Ibanez (žogo mu je poslal med nogama), Rukavina pa je natančno meril s šestih metrov.
Pet minut pozneje je na 3:1 z 11-metrovke povišal Sammir, potem ko ga je v kazenskem prostoru podrl Melicharek. Piko na i je v 84. minuti postavil rezervist Fatos Beqiraj, ki je po prodoru Sammirja zadel z desne strani.
V polno Schweinsteiger in Robben
V Münchnu je Bayern povedel v 8. minuti, ko je po predložku Arjena Robbna z leve strani z glavo zatresel mrežo Bastian Schweinsteiger. Nizozemec je 20 minut pred koncem končni izid postavil s strelom pod prečko z desne strani kazenskega prostora.