Jonathan Pitroipa (levo) je v 81. minuti zapravil najlepšo priložnost na tekmi. Foto: EPA
Frank Rost
Vratar domače ekipe Frank Rost si je v 42. minuti poškodoval koleno, zaradi česar je moral z igrišča. Zamenjal ga je Čeh Jaroslav Drobny. Foto: EPA
Didier Ya Konan
Didier Ya Konan je že v uvodnih 15 minutah dvakrat zatresel mrežo Kölna. Foto: EPA

Gostje so na derbiju pred 57.000 gledalci nastopili v zelo okrnjeni zasedbi. Manjkali so: Arjen Robben, Franck Ribery, Miroslav Klose, Mark van Bommel, Daniel van Buyten in Diego Contento. Po četrt ure je vratar Hamburga Frank Rost z izjemno parado ubranil strel Thomasa Müllerja. Gostitelji so imeli v prvem polčasu več od igre, nevarna sta bila predvsem Ruud van Nistelrooy in Jose Paolo Guerrero, ki je nase opozoril v amaterski ekipi Bayerna, kjer je v napadu blestel z Borutom Semlerjem. V 42. minuti je vratarja Rosta, ki si je poškodoval koleno, zamenjal Jaroslav Drobny.

Pitroipa zadel vratnico
V 52. minuti je nekdanji branilec Bayerna Marcell Jansen z močnim strelom meril mimo vrat, strel van Nistelrooya pa je v 63. minuti v zadnjem trenutku blokiral Anatolij Timoščuk. Ukrajinec je znova zaigral na mestu osrednjega branilca in je še tretjič zapored svoje delo opravil odlično. Trener Armin Veh je skušal poživiti igro z novima napadalcema, vstopil je tudi Mladen Petrić, ki je odločil zadnji dve medsebojni srečanji v Hamburgu. V 81. minuti je prav hrvaški napadalec sijajno zaposlil Jonathana Pitroipo, ki je popolnoma sam stekel proti vratom in zadel vratnico. V zadnjih trenutkih so Bavarci pritisnili, a tudi novi napadalec Ivica Olić (nastopil je s posebno masko zaradi zlomljenega nosu) ni uspel priboriti pomembnih treh točk.

Trener Bayerna van Gaal ni bil zadovoljen s točko, saj zaostanek za vrhom znaša enostavno preveč. Zelo ga moti tudi ritem igranja torek-petek. V torek na Allianz Areno prihaja Werder. Že v 2. krogu nemškega pokala se bosta torej pomerila lanska finalista.
Ya Konan še osolil rane Kölna
Hannover je z 2:1 premagal Köln, za katerega je Mišo Brečko igral do 66. minute, Milivoje Novakovič pa je vstopil na začetku drugega polčasa. Gostitelji so zečali sanjsko. Že v 4. minuti je Constant Djakpa lepo zaposlil rojaka Didierja Ya Konana. Napadalec s Slonokoščene obale je z desnico matiral hrvaškega vratarja Mira Varvodića. Po četrt ure igre je Ya Konan z glavo povišal na 2:0. Trener gostov Zvonimir Soldo je v 46. minuti v igro poslal Novakoviča, ki se je pridružil Lukasu Podolskemu v napadu. Štiri minute pred koncem je "Nova" podal do Martina Laniga, ki je znižal, a napadi v zadnjih minutah niso obrodili sadov. Köln ima le 5 točk in Soldo bo še naprej na udaru kritikov.