Diego Milito je v 39. minuti zadel za vodstvo Interja z 2:0. Foto: EPA
Edinson Cavani
Edinson Cavani je v 54. minuti znižal na 2:1, Napoli pa nato Samirja Handanovića kljub nekaj lepim priložnostim ni uspel več premagati. Foto: EPA
Josip Iličić in Andrea Pirlo
Josip Iličić (ob njem je Andrea Pirlo) je po trku s Stephanom Lichtsteinerjem igral s povitim nosim. Foto: EPA
Stephan Lichtsteiner
Veselje Lichtsteinerja po zadetku v 50. minuti. Foto: EPA
Antonio Nocerino in Stephan El Shaarawy
Antonio Nocerino in Stephan El Shaarawy sta se vpisala med strelce v Torinu, kjer je Milan slavil z 2:4. Foto: EPA

Prvi polčas v Milanu se je končal z vodstvom gostiteljev z 2:0. V 8. minuti je po strelu iz kota na daljši vratnici prvi zatresel mrežo Fredy Guarin, na katerega so Napolijevi nogometaši povsem pozabili. Vtekel je v kazenski prostor in zadel z desnico s kakšnih osmih metrov. Pol ure pozneje je Kolumbijec lepo ustavil žogo in na kratko podal Diegu Militu, ki je stal sredi kazenskega prostora, ta pa je dosegel drugi gol Interja. Guarin je tudi v nadaljevanju odlično igral in bil najboljši posameznik tekme.
54. minuta je prinesla znižanje izida, za Napoli je zadel Edinson Cavani. Toda to je bilo tudi edinkrat, ko se je žoga znašla za hrbtom Samirja Handanovića, saj ga gostje kljub pritisku in kar nekaj priložnostim do konca tekme niso znali več premagati. Urugvajec je zadetek dosegel v gneči iz neposredne bližine, potem ko je predtem v prečko z enega metra meril Goran Pandev.

Vrnitev Conteja
Juventus, ki ga je po odsluženi kazni (122 dneh) znova vodil Antonio Conte, je zmagal v Palermu z 0:1. Pri gostiteljih sta Josip Iličić in Jasmin Kurtić igrala v začetni postavi, v 50. minuti pa je na razritem igrišču na deževni Siciliji s sedmih metrov edini zadetek dosegel Stephan Lichtsteiner. Na robu kazenskega prostora je skok dobil Mirko Vučinić in s peto imenitno zaposlil švicarskega reprezentanta, ki mu ni bilo težko matirati Samirja Ujkanija. To je bil njegov drugi gol v tej sezoni.
Dve vratnici Vučinića
V prvem polčasu je bil Juventus najbližje zadetku v 36. minuti, ko Vučinić po preusmerjenem strelu Claudia Marchisia žoge ni uspel potisniti v mrežo iz bližine. Zadel je samo vratnico, tako kot še enkrat takoj na začetku nadaljevanja. Dvakrat se je v priložnosti znašel še Alessandro Matri. V 26. minuti se je ob trku z Lichtsteinerjevo glavo poškodoval Iličić, vendar je lahko kljub okrvavljenemu nosu kmalu nadaljeval tekmo.
Od 75. minute je Palermo igral z igralcem manj, saj je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Michel Morganella. Gostitelji v drugem polčasu niso blesteli, vratarju Juventusa Gianluigiju Buffonu ni bilo treba niti enkrat posredovati. Precej bolj nevarni so bili gostje, vendar niso povišali vodstva.
Buffon ubranil močan strel Kurtića
V bolj izenačenem prvem polčasu je imel Buffon še največ dela v 11. minuti, ko je z močnim strelom njegovo zbranost preveril Kurtić, žogo pa je odbil s pestmi. Rožnato-črni so v italijanskem prvenstvu prvič izgubili na domačem stadionu, odkar ji vodi Gian Piero Gasperini.
16. krog:
INTER
- NAPOLI 2:1 (2:0)
Guarin 8., Milito 39.; Cavani 54.
Inter: Handanović , Ranocchia, Cambiasso, Juan Jesus, Nagatomo, Zanetti, Gargano , Guarin, Pereira, Cassano ( 60./Palacio), Milito ( 75./Coutinho).

Napoli: De Sanctis, Gamberini ( 46./Pandev ), Cannavaro, Britos , Maggio, Behrami , Inler ( 58./Džemaili), Zuniga, Hamšik ( 84./Mesto), Insigne, Cavani.
Sodnik: Nicola Rizzoli

PALERMO - JUVENTUS 0:1 (0:0)