Ko sta se Aluminij in Maribor v 9. krogu (sredi septembra) srečala v Ljudskem vrtu, so državni prvaki zmagali z 2:1. Foto: www.alesfevzer.com
Maribor zadal Aluminiju prvi domači poraz

Vijoličastim je uspelo, da kot prvi v letošnji sezoni iz "šume" odnesejo vse tri točke. V dinamični predstavi drugo- in tretjeuvrščene ekipe prvenstva tekmecev tudi tokrat niso nadigrali, so pa dosegli dva gola, imeli razpoloženega vratarja Jasmina Handanovića in izkoristili slab dan domačega čuvaja mreže Luke Janžekoviča.

Če bi temu navijači še oprostili prvi gol, pa mu ne morejo drugega, ki ga je prejel neposredno iz kota. Maribor je zmagal četrtič zapored.

Gostje so povedli, ko je Rok Kronaveter v kazenskem prostoru lepo našel Zahovića, ta je žogo lepo ustavil, nato s konico prstov streljal, Janžekovič pa ni najbolje posredoval in žoga se je znašla v mreži.

Zadetek Zahovića za vodstvo Maribora z 1:0
Analiza po tekmi Aluminij - Maribor

Gostitelji so nato morali igrati napadalno, prejšnje tekme so pokazale, da znajo tudi to. Hitro se je videlo, da bodo tudi Mariborčanom povzročali težave. V 11. minuti je Matic Vrbanec zagrozil s strelom od daleč, Handanović je žogo odbil, Tilen Pečnik pa je žogo poslal čez gol.

Handanović je moral posredovati tudi v 22. minuti, ko ga je s peto iz neposredne bližine poskušal premagati Ante Živković, a je bil veteran v mariborskih vratih na mestu. V 35. minuti bi bil vratar verjetno brez moči, a je po prostem strelu z leve strani in poskusu Ilije Martinovića žoga zletela mimo njegove leve vratnice.

Mariborčani so bili bolj ali manj stisnjeni na svojo polovico, kljub temu pa so si priigrali še eno priložnost, podobno tisti, po kateri je padel zadetek, toda Jasmin Mešanović je streljal čez gol. Ob koncu prvega dela so se tudi otresli pritiska, niso pa znali kaznovati nekaj napak obrambe Aluminija, za kar bi lahko sledila tudi kazen, a je v zadnji minuti svojo ekipo po strelu Pečnika spet rešil Handanović.

Gosti so drugi polčas začeli nekoliko drugače, kot so igrali v večjem delu prvega. Tekmeca so želeli umiriti s posestjo žoge in to jim je tudi uspelo. Bili so nevarnejši, Kronaveter je zamudil prvo priložnost. A kar ni uspelo njemu, je v 57. minuti Derviševiću.

Gol Derviševića iz kota za 2:0

Aluminij je nato zaigral na vse ali nič, tako da se je igra povsem razživela. Gostom je pretil predvsem Mihael Klepač, ki je imel tri priložnosti za znižanje izida, posebno lepo v 74. minuti, ko se je znašel sam pred vrati, a streljal mimo gola. V 60. minuti je zadel tudi prečko. Premalo natančen je bil tudi Nikola Leko.

Priložnosti za povišanje izida so imeli tudi varovanci Darka Milaniča, Janžekovič se je nekoliko odkupil za napake po dveh strelih Rudija Požega Vancaša, Mešanovića in Mitje Vilerja.

Brez zmagovalca v Sežani
Na drugi nedeljski tekmi v Sežani niso videli zmagovalca, Tabor in Mura sta se razšla z izidom 1:1. Na prvi zadetek so morali gledalci počakati do 54. minute, ko je s samostojnim vložkom goste iz Murske Sobote v vodstvo popeljal Luka Šušnjara. Ta se je na desni strani igrišča dokopal do žoge, ob gol-avt črti krenil proti golu in iz mrtvega kota zadel za 0:1.

Gostiteljem je uspelo izid vendarle izenačiti v 68. minuti, z bele točke je vratarja Matka Obradovića premagal Predrag Sikimić. Prekršek za najstrožjo kazen je zakrivil Klemen Pucko, ki je v kazenskem prostoru podrl Rodriga Bongonguija.