Manuel Locatelli velja za velikega upa italijanskega nogometa. Foto: Reuters
Miralem Pjanić in Nicola Rizzoli
Miralem Pjanić se jezi, potem ko mu je Nicola Rizzoli razveljavil zadetek v 35. minuti. Foto: Reuters
Jasmin Kurtić
Jasmin Kurtić je odigral vso tekmo za Atalanto ob zmagi nad Interjem. Foto: EPA

Taktično srečanje je v 65. minuti po podaji Susa odločil 18-letni Manuel Locatelli z lepim neubranljivim strelom v zgornji kot z desne strani kazenskega prostora. Da tekma ni minila brez kontroverznosti, je poskrbela odločitev sodnika Nicole Rizzolija, ki je v 35. minuti razveljavil sprva priznani zadetek Juventusa oziroma Miralema Pjanića.

Nogometaš iz BiH-a je s prostega strela s 35 metrov žogo poslal čez živi zid, pred vrati se Leonardo Bonucci ni dotaknil žoge, a je nekoliko zmedel vratarja Milana Gianluigija Donnarummo in žoga je končala v mreži. Rizzoli se je po dveminutnem posvetovanju s pomočniki odločil, da je bil Bonucci v nedovoljenem položaju in da gol ne velja. Televizijski posnetki sodniku niso dali prav.
17-letni Donnarumma se je izkazal ob zadnji akciji na tekmi, ko je s sijajno obrambo preprečil izenačenje Samiju Khediri, ki je streljal od daleč.

Milan je pod vodstvom Vincenza Montelle dobro začel sezono in za vodilnim Juvejem zaostaja le dve točki. Stara dama je na San Siru doživela drugi poraz v tej sezoni, prejšnji mesec jo je Inter ugnal z 2:1.

Kurtić "premagal" Handanovića
V slovenskem obračunu 9. kroga Serie A se je Jasmin Kurtić z Atalanto veselil zmage (2:1) nad Interjem Samirja Handanovića. Odločilni zadetek je v 88. minuti z enajstmetrovke dosegel Mauricio Pinilla. Prekršek za najstrožjo kazen je napravil Davide Santon, ki je zrušil Francka Yannicka Kessieja.

Zmaga Iličića, remi Birse
Uspešen dan je tudi za Josipom Iličićem, saj je Fiorentina s 5:3 slavila v Cagliariju. Iličić je igral do 76. minute. Blestel je Nikola Kalinić, ki je dosegel tri gole. Valter Birsa je s Chievom odnesel točko (0:0) iz Empolija, medtem ko poškodovani Boštjan Cesar ni igral.
9. krog:
MILAN - JUVENTUS 1:0 (0:0)
Locatelli 65.
Milan: Donnarumma, Abate, Paletta, Romagnoli, De Sciglio, Kucka, Locatelli (81./Gustavo Gomez), Bonaventura, Suso, Bacca (92./Lapadula), Niang (69./Poli).

Juventus: Buffon, Barzagli, Bonucci, Benatia (75./Mandžukić), Dani Alves, Khedira, Hernanes (86./Sturaro), Pjanić, Alex Sandro, Dybala (33./Cuadrado), Higuain.

Sodnik: Nicola Rizzoli

SAMPDORIA
- GENOA 2:1 (1:1)
Muriel 12., Izzo 47./ag; Rigoni 24.
Luka Krajnc je bil na klopi Sampdorie.

ATALANTA - INTER 2:1 (1:0)
Masiello 10., Pinilla 88./11-m; Eder 51.
Jasmin Kurtić je igral vso tekmo za Atalanto, Samir Handanović pa branil za Inter.

CAGLIARI - FIORENTINA 3:5 (1:4)
De Gennaro 2., Capuano 61., Borriello 77.; Kalinić 20., 40., 53., Bernardeschi 26., 32.
Josip Iličić je za Fiorentino igral do 76. minute.

CROTONE - NAPOLI 1:2 (0:2)