Veselje Planusa in Cavenaghija po zadetku, ki je obdržal Bordeaux na vrhu Ligue 1. Foto: EPA
Brandao (Olympique Marseille)
Izbruh veselja Brandaa, ki je Marseillu sicer prinesel le točko. Foto: EPA
Mamadou Niang in Yoann Pele
Vratar Toulousa Yoann Pele je takole podrl Mamadouja Nianga in si že v 8. minuti prislužil rdeči karton. Foto: EPA

Branilec Planus je v 62. minuti iz bližine v mrežo pospravil odbito žogo, potem ko je vratar Monaca Stephane Ruffier ubranil strel z glavo Marouaneja Chamakha. Klub iz kneževine, ki je s četrtim porazom zdrsnil na tretje mesto, si ni pripravil zrelih priložnostih, medtem ko so gostitelji pod taktirko Yoanna Gourcuffa igrali in streljali, a preveč nenatančno za prepričljivejšo zmago.

Marseille kljub igralcu več samo do točke
Z dvema točkama zaostanka za varovanci Laurenta Blanca se je na drugo mesto povzpel Lyon. Bafetimbi Gomis je v 82. minuti z edinim zadetkom na tekmi potopil svoj nekdanji klub St. Etienne. Medtem Marseille, ki je imel kar 82 minut igralca več, ni znal streti Toulousa, ki je povedel prek Mousse Sissoka. 15 minut pred koncem je izenačil Brazilec Brandao.

Cesarjev enajsti poraz, Birsova šesta zmaga
Grenoble je bil znova nemočen, Lille je bil boljši z 2:0. Klub Boštjana Cesarja tako tudi po 11 krogih ostaja brez ene same točke! Valter Birsa je sodeloval pri zmagi Auxerrja nad Montpellierjem (2:1), ki je tako uspešno začel novo sezono. Bojan Jokič je s klopi opazoval, kako je njegov Sochaux na domači zelenici s 4:1 klonil proti PSG-ju.