Matjaž Ferarič na stopničkah Foto:

Matjaž Ferarič je na prvem evropskem prventvu v natančnem pristjanju z jadralnimi padali, ki se je odvijalo v Srbiji postal evropski prvak v tej disciplini.
Na prvenstvu je nastopilo 71 tekmovalcev iz 14. držav, organizatorju pa je uspelo sestaviti kar devet seriji. Poleg Ferariča so na stopničkah stali še Zoran Petrovič in Pavle Marinković iz Srbije.
Nikakor pa ne smemo pozabiti tudi na ostale člane naše reprezentance, ki so zasedli kar solidna mesta: Jaka Gorenc 5. mesto, Dušan Gorenc 12., Rafael Kerin 13. ter Tone Svoljšak 35. mesto. Ekipno je slovenska ekipa zasedla tretje mesto za Srbsko in Češko reprezentanco.
V ženski konkurenci je nastopilo 11 tekmovalk iz šestih držav, zmago pa je slavila Katerina Pankova iz Češke, drugo mesto je zasedla Milica Bićanin Srbija, tretje pa Elena Kostova Bolgarija.