Marcos Tavares, Zoran Pavlovič bosta v tej sezoni izzive iskala le še na slovenskih zelenicah. Foto: EPA
Darko Milanič
Darko Milanič ima izjemen nabor napadalcev, ki pa v Spartino mrežo niso pospravili niti ene žoge. Foto: Marko Madžarac
Po slovesu Maribora od evropskih pokalov
Slovo Maribora od Evrope

19-letni izjemni napadalec iz Slonokoščene obale je na povratni tekmi 4. predkroga (1:0) sijajno izkoristil visoko podajo Igorja Žofčaka, preskočil Mirala Samardžiča in z glavo premagal Marka Raniloviča - in to že tretjič v dveh obračunih. Rabelj, ki ga bodo vijolice še dolgo pomnile.

Slovenski prvaki so sicer prišli do svojih priložnosti, a bili v zaključkih vse preveč nenatančni. Marcos Tavares v 8., 17. in 22. minuti. Na drugi strani vrata Raniloviča v prvem polčasu niso bila več močno ogrožena.

Tudi v nadaljevanju so gostitelji držali vse niti v svojih rokah, enega redkih gostujočih strelov v drugem delu je sprožil Marko Popović.

Za svojevrstno senzacijo je v tem krogu poskrbel portugalski Nacional, ki je izločil zmagovalca Pokala Uefa leta 2008 Zenit iz St. Peterburga.