Russell Westbrook je za Oklahomo City igral 11 sezon. Foto: AP

Pred predstavitvijo začetne peterke gostov iz Teksasa so v dvorani prvič v klubski zgodovini predvajali video v poklon nekdanjemu igralcu, navdušeni navijači pa so takoj začeli skandiranje 'MVP, MVP'.

Nekaterih stvari ne moreš opisati z besedami. Tu sem bil dolgo časa, ustvaril sem veliko lepih spominov in spoznal ogromno dobrih ljudi. Tu so najboljši navijači na svetu in to so danes tudi dokazali.

Russell Westbrook

"Nekaterih stvari ne moreš opisati z besedami. Tu sem bil dolgo časa, ustvaril sem veliko lepih spominov in spoznal ogromno dobrih ljudi. Tu so najboljši navijači na svetu, in to so danes tudi dokazali," je po tekmi dejal organizator igre, s 34 točkami tudi najučinkovitejši posameznik svoje ekipe.

Toda zmaga je ostala v Oklahomi. Gostitelji so že v prvi četrtini strli odpor Houstona, z delnim izidom 10:0 so hitro pobegnili nasprotniku, prednost je ob koncu četrtine po koših Abdela Naderja in Dennisa Schröderja narasla že na +19.

Houston se do konca obračuna nikakor ni mogel približati več gostiteljem. Ti so odlično ustavili prvega strelca ekipe Jamesa Hardna, ki v letošnji sezoni povprečno dosega po 38,5 točke na tekmo, tokrat pa je zbral zgolj 17 točk.

Obenem so gostitelji zadevali z vseh položajev, za najvišjo prednost je dobre štiri minute pred koncem s prostim metom poskrbel Mike Muscala (+30; 109:79).

Liga NBA, tekme 9. januarja

PHILADELPHIA – BOSTON 109:98
Richardson 29 (9/16 iz igre), Simmons 19, Horford 17, Harris 16; Walker 26 (5/11 za tri), Smart 24 (5/7 za tri), Tatum 15 in 10 skokov.
Sixersi so dobili vse tri medsebojne tekme v tej sezoni. Center Joel Embiid bo moral na operacijo prsta na levi roki. Manjkal bo vsaj dva tedna.

Kevin Love je 38 sekund pred koncem podaljška s trojko odločil zmagovalca v Detroitu. Foto: AP

DETROIT – CLEVELAND * 112:115
Drummond 28 (13/24 iz igre) in 23 skokov, Rose 27 (13/24 iz igre), Brown 17; Thompson 35 (15/20 iz igre) in 14 skokov, Garland 20, Sexton 19, Love 17 in 9 skokov.
* – po podaljšku

OKLAHOMA CITY – HOUSTON 113:92
Gallinari 23 (3/6 za tri) in 11 skokov, Gilgeous Alexander 20, Paul 18 (7/14 iz igre), Schröder 16; Westbrook 34 (14/26 iz igre) in 5 podaj, Harden (5/17 iz igre, 2/9 za tri), Clemons 14.

Boston je v letošnji sezoni izgubil vse tri medsebojne tekme s Philadelphio. Foto: AP

MINNESOTA – PORTLAND 116:102
Wiggins 23 (9/15 iz igre), Covington 15, Dieng (10 skokov), Culver in Teague po 12; Lillard 20, Whiteside (14 skokov) in McCollum (3/4 za tri) po 15.