Tampa Bay je z naskokom najboljše moštvo NHL-a, saj ima na ligaški lestvici kar 21 točk več kot Calgary, ki je ob Strelah sploh edini klub z že uradno potrjeno vstopnico za končnico. Foto: Reuters

Arizona, ki je z jurišem zadnjega meseca prišla do 8. mesta Zahoda, je povedla prek prvega centra Claytona Kellerja, a je domači kapetan Steven Stamkos hitro poskrbel za izenačenje s 384. golom kariere, kar je nov klubski rekord. Puščavski psi, ki se zdaj nepričakovano potegujejo za prvo končnico po letu 2012, so bili izredno trd oreh, ki ga je v 44. sekundi zadnje tretjine strl poveljnik Tampine obrambe Victor Hedman. Na koncu sta Anthony Cirelli in Yanni Gourde z goloma v izpraznjena vrata potrdila zmago, s katero je Tampa Bay uradno postala najboljše moštvo Atlantske skupine, Vzhodne konference in celotne lige.

Sledi lov na rekord Montreala 72/73 in Detroita 95/96
S peto zaporedno zmago so Strele potrdila prednost domačega ledu vse do konca končnice, v kateri bo moštvo Jona Coopra z naskokom glavni favorit za naslov prvaka. "Lovorike se res težko osvajajo, in ko ti to uspe, moraš biti nanje res preklemansko ponosen. Vem, da ko pomisliš na NHL, vidiš, kako junija nekdo dviguje Stanleyjev pokal. A predtem se igra 82 tekem rednega dela, in vemo, da veliko klubov v ligi še nikoli ni osvojilo te lovorike," je trener Cooper poudarjal pomembnost osvojitve predsedniškega pokala.

Tampa Bay je zdaj s 116 točkami v položaju, ko lahko v preostalih devetih tekmah sezone napade celo zgodovinski točkovni rekord Montreala (132 točk iz sezone 1976/77) ali najboljši izkupiček moderne NHL-dome Detroita (131 točk iz sezone 1995/96).

LAK uradno ostal brez možnosti za končnico
Na drugem skrajnem koncu lestvic je Los Angeles, ki je izgubil 16 od zadnjih 18 tekem, potem ko je klonil pred vodilnim moštvom Centra Winnipegom z 2:3. A šele z 39. porazom sezone so Kralji tudi uradno ostali brez možnosti za letošnjo končnico, LA bo tako sezono sklenil s tekmo proti Vegasu 6. aprila.

Kapetan kraljev Anže Kopitar je vpisal 51. točko sezone, ko je v 31. minuti bil med podajalci Dustinu Brownu za izenačenje na 2:2. Šest minut pozneje je za Winnipeg zadel Tyler Myers in postavil končni izid.

Kralji dve točki pred zadnjimi Senatorji
V prvem delu so gostje po golih Kevina Hayesa (12.) in Kylea Connorja (13.) v razmiku 65 sekund povedli z 2:0. V 15. minuti je domačim hitro vrnil upanje Sean Walker. Kingsi kot trdno zadnje moštvo Pacifika in Zahoda imajo samo še dve točki več od zadnje, 31., Ottawe.

"Nihče v naši slačilnici ne more reči, da je bilo kaj dobrega v tej sezoni. Toda ne glede na vse je pred nami še deset tekem. V ekipi so igralci, ki si prizadevajo, da bi ostali v udarnih peterkah. Pa drugi, ki si zelo želijo vidnejši status v najmočnejši hokejski ligi. Ter starejši, ki si bodo prizadevali, da v NHL ostanejo. Torej sezone še ni konec, veliko vložkov je v igri tudi za vsakega posameznika," je dejal Kopitar.


LIGA NHL

TEKME 18. MARCA

Kopitar proti Jetsom
31. podaja sezone, +/- 0, 2 blokirana strela, 1 zgrešen strel, nalet, izgubljen plošček, sodniški meti 9/19 (47%) v 25 izmenah za 21:55 igre.

LOS ANGELES - WINNIPEG
2:3 (1:1, 1:1, 0:0)
Walker 15., Brown 31. (podaja Kopitar); Hayes 12. , Connor 13., Myers 37.

TAMPA BAY - ARIZONA 4:1

SAN JOSE - VEGAS 3:7

CHICAGO - VANCOUVER 2:3 - v podaljšku

Kopitarjeve Kralje naslednja tekma čaka v noči iz četrtka na petek, ko bodo gostili kalifornijske tekmece iz San Joseja. Foto: Reuters

TEKME 19. MARCA
NY ISLANDERS - BOSTON
NY RANGERS - DETROIT
PHILADELPHIA - MONTREAL
CAROLINA - PITTSBURGH
NEW JERSEY - WASHINGTON
ST. LOUIS - EDMONTON
NASHVILLE - TORONTO
MINNESOTA - COLORADO
DALLAS - FLORIDA
CALGARY - COLUMBUS

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Tampa Bay Lightning7356134116
Boston Bruins724320995
Toronto Maple Leafs724324591
New York Islanders724223791
Washington Capitals724223791
Pittsburgh Penguins7339241088
Carolina Hurricanes713925785
Columbus Blue Jackets724028484
Montreal Canadiens723728781
Philadelphia Flyers723529878
Florida Panthers7232281276
Buffalo Sabres723132971
New York Rangers7228311369
New Jersey Devils732737963
Detroit Red Wings7225371060
Ottawa Senators722541656
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Calgary Flames724421795
San Jose Sharks734322894
Winnipeg Jets724325490
Nashville Predators734127587
Vegas Golden Knights734127587
St. Louis Blues723727882
Dallas Stars723729680
Arizona Coyotes733631678
Minnesota Wild733430977
Colorado Avalanche7231291274
Chicago Blackhawks7232301074
Edmonton Oilers723233771
Vancouver Canucks7331321072
Anaheim Ducks743035969
Los Angeles Kings722539858