Calcit Volley na Dunaju ni ponovil predstav iz rednega dela lige, v katerem je zbral 28 točk, osem več kot Budimpešta. Foto: www.alesfevzer.com

Kamničanke so bile najboljša ekipa rednega dela lige, vendar so bile po trdem polfinalnem boju proti Post Schwechatu v sredo zvečer (3:2) v finalu nemočne proti Madžarkam, ki so v svojem prvem finalu osvojile prvi naslov. Tekma se je začela že ob 13.00.

Calcitovke so zelo slabo začele in takoj zaostale z 0:7. Po zaslugi sijajnih servisov Lucille Charuk so nato sicer znižale na 5:7, vendar so Madžarke v nadaljevanju ves čas držale prednost dveh ali treh točk. Slovenke so se nazadnje približale na točko zaostanka pri 22:23. To je bila tudi njihova zadnja točka v prvem nizu (25:22).

V drugem so po tesnem začetku madžarske predstavnice dale v prestavo višje in z delnim izidom 14:4 razblinile vse upe Calcita na izenačenje. Niz so dobile s 25:16.

Kamničanke tudi v tretjem nizu niso našle prave igre. To so Madžarke izkoristile in hitro povedle s 7:2. Na štiri točke so se Slovenke približale pri zaostanku z 10:6, a vrnitve po novem nizu točk Budimpešte ni bilo več (15:8). Niz se je končal s 25:19.

Preprosto tudi danes nismo bili pravi, pa tudi Budimpešta je odigrala dobro tekmo, mi pa nismo našli odgovora in nismo bili v svoji najboljši formi. Pred nadaljevanjem državnega prvenstva se moramo spočiti in zbrati, priti nazaj v ritem treninga in narediti vse, da bomo igrali uspešneje.

Trener Calcita Gregor Rozman

Madžarke boljše predvsem v bloku

Nerešljiva uganka za Calcit je bila predvsem Američanka Taylor Bannister, ki je dosegla 20 točk. Charuk je za slovenske predstavnice v statistiko vpisala 13 točk, od tega štiri ase.

Madžarke so bile boljše predvsem v bloku (12:6), pri Kamničankah pa je pešala predvsem realizacija v napadu (31 odstotkov).

Odbojkarice iz Budimpešte so tako postale druga madžarska ekipa z naslovom v Srednjeevropski ligi, ki jo igrajo od sezone 2005/06. V sezonah 2016/17 in 2017/18 je bil najboljši Linamar Bekescsabai.

Slovenske odbojkarice ostajajo pri osmih naslovih. Štiri ima Nova KBM Branik, tri Calcit Volley, enkrat pa je bila najboljša ekipa Hita Nove Gorice.

Mariborčanke odločilni korak naredile ob koncu tretjega niza

Na tekmi za tretje mesto so Mariborčanke že dopoldne ugnale Post Schwechat s 3:1 (21, -23, 21, 14), potem ko so v sredo v polfinalu proti Budimpešti izgubile z 1:3.

Proti Avstrijkam so bankirke prvi niz začele dobro, a so se tekmice vrnile in izenačile na 9:9. Nato so se Štajerke z delnim izidom 11:5 odlepile in zanesljivo zadržale prednost za vodstvo z 1:0 (25:21).

V drugem nizu so dvakrat povedle s štirimi točkami, najprej pri 13:9, nato pa še pri 20:16, a to ni bilo dovolj, da bi ustavile nalet domačink, ki so dobile devet od zadnjih 12 točk za izenačenje na 1:1 (23:25).

V tesnem tretjem nizu sta bili ekipi poravnani vse do 16. točke, nato pa so na plin stopile Slovenke in z delnim izidom 8:2 odločile tretji niz (25:21).

Tudi v četrtem so prevladovale, odločilno razliko pa napravile sredi niza, ko so povedle s 17:11. Dvomov o zmagovalkah ni bilo več, Mariborčanke so zadnji niz dobile prepričljivo s 25:14.

Z 22 točkami se je najbolj izkazala Anamarija Galić, ki je bila v napadu 53-odstotno učinkovita. Dvomestno število točk so presegle še Mirta Velikonja Grbac (17), Lorena Lorber Fijok (16) in Monika Potokar (14). Pri Avstrijkah je največ točk prispevala Monika Chrtianska (16).

Srednjeevropska liga, sklepni turnir

Finale:
BUDIMPEŠTA – CALCIT VOLLEY
3:0 (22, 16, 19)

Budimpešta: Vezseny, Kump, Bamba, Fabian 1, Bannister 20, Žernovič 6, Török, Kiraly-Talas, Juhar, Papp, Takacs, Kaličanin 8, Boyko 11, Abdulazimova 11.

Calcit Volley: Pavlović Mori 7, Špoljarič, Mihevc 2, Javornik, Radišković 5, Šiftar, Kostić 10, Lenart, Boisa 1, Janežič, Charuk 13, Sillah 4, Zorman, Čižman 1.

Za 3. mesto:
NOVA KBM BRANIK – POST SCHWECHAT
3:1 (21, -23, 21, 14)

Nova KBM Branik: Knez, Milošič, Pogačar 4, Šalamun, Winkler, Knez, Bračko 9, Potokar 14, Gradišnik Klanjšček, Velikonja Grbac 17, Cikač, Ramić, Galić 22, Lorber Fijok 16, Augustinovič.

Post Schwechat: Vasilakopulos, Mitrengova 7, Pavlova 7, Chrtianska 16, Mićić, Hutchinson 6, Mehić 13, Tuluk, Trunner, Haselsteiner, Mikšikova 8, Haslinger 3, Baji, Katz 2.

Sorodna novica Calcit Volley po težkem delu v finale Srednjeevropske lige, Nova KBM Branik ne