ACH Volley je v osmini finala premagal Steauo iz Bukarešte, v četrtfinalu pa portugalsko ekipo Azores. Foto: www.alesfevzer.com

Povratna tekma proti petouvrščeni ekipi francoskega prvenstva bo v torek ob 19.00.

Francozi so v Tivoliju odlično igrali predvsem v končnicah prvih dveh nizov, ki so ju dobili s 25:23 in 25:22. Tretji niz so s 30:28 dobili Ljubljančani in nato v četrtem gladko slavili s 25:16. Narbonne je bil v odločilnem petem nizu znova boljši, zmagal s 15:10 in si pred povratnim srečanjem zagotovil pomembno prednost.

ACH je na začetku tekme povedel s 6:3, a prednosti ni dolgo zadržal. Francozi so vzpostavili ravnotežje in vodili z 11:13. Ljubljančani so bili zadnjič pred tekmeci pri 19:18, nato pa so Francozi ušli za dve točki in z učinkovito igro osvojili prvi niz.

V drugem so prav tako bolje začeli in si hitro priigrali visoko prednost s 3:10. Varovanci Mladena Kašića so nato strnili vrste in celo izenačili na 14:14. Vendar to ni zmedlo gostov, ki so s serijo treh zaporednih točk povedli za štiri in v končnici mirno nadzorovali dogajanje na igrišču.

Dramatična končnica tretjega niza

V tretjem nizu je bil večino časa v prednosti ACH, ki je povedel za tri točke (12:9), a nato znova dopustil tekmecu, da se približa. Francozi so povedli šele pri 17:18, v končnici pa vnovič za dve točki. Lovljenje gostiteljev je bilo tokrat le uspešno, potem ko so ubranili dve zaključni žogi in niz dobili s 30:28.

Ljubljančani so po dramatični končnici tretjega niza v naslednjega krenili odločno. Hitro so povedli s štirimi točkami prednosti, nato pa po znižanju Narbonna na 10:8 s tremi točkami zapovrstjo dvignili na noge več kot 1300 gledalcev v Tivoliju in se nato odlepili celo za sedem točk (20:13) za mirno končnico.

Dvoboj je tako odločil peti niz, ki so ga domači začeli z vodstvom 3:1. Toda sledilo je sedem zaporednih točk Francozov za vodstvo s 3:8 ob menjavi strani. S štirimi zaporednimi točkami so se odbojkarji ACH-ja še nekako vrnili, a je Narbonne po pregledu posnetka znova ušel na +3 (7:10) in znova zanesljivo dobil končnico niza.

Nikola Gjorgiev je za Ljubljančane dosegel 23 točk, najučinkovitejši pa je bil gostujoči korektor Rafael Rodrigues de Araujo s 25 točkami. Z 21 ga je dopolnil še Remi Bassereau.