odbojkarji ACH-ja so najboljši dve tekmi v sezoni prikazali v najbolj pomembnem trenutku - v Ligi prvakov. Foto: FOTO BOBO

Scenarij je bil na las podoben tistemu iz Tivolija pred tednom dni, ko so Italijani vodili z 2:1 v nizih, nato pa so žilavi Blejci pripravili zadnji udarec in z dvema zaporednima osvojenima nizoma spisali najlepšo zgodbo slovenske klubske odbojke. Pred ACH Volleyjem je na poti do zaključnega turnirja le še ena ovira - Hypo Tirol. Obe tekmi bosta v prvih dveh tednih marca.

Ušli z delnim izidom 10:5
V uvodnem nizu je bil izid do 10:10 vselej izenačen, nato so si igralci v oranžnem z delnim izidom 10:5 nabrali neulovljivo prednost. Po 27 minutah so izkoristili drugo zaključno žogo in niz dobili na 23.

V nadaljevanju so se grogirani gostitelji pobrali in si na začetku drugega in tretjega niza hitro nabrali šest točk prednosti in v 50 minutah niza dobili na 17 in 20.

Blejci se niso predali
Večina gledalcev je menila, da so slovenski prvaki "knockoutirani", a sledil je še en neverjeten preobrat, kakršnega so Blejci uprizorili prejšnji teden v Tivoliju. V četrtem nizu so hitro prevzeli pobudo in vodili večji del niza. Italijani so se sicer približali na 20:18, a do konca niza so osvojili le še eno točko.

V odločilnem nizu je bil izid izenačen do 12:12, nato so vse točke do konca osvajali le še Blejci in se več kot presenetljivo veselili napredovanja.

Liga prvakov, izločilni boji, povratne tekme:

Lube Banca M. Macerata - ACH VOLLEY 2:3
2:3 (-23, 17, 20, -19, -12)

Macerata: Omrčen 29, Podraščanin in Cisolla po 14, Raymaekers 9, Paparoni 8, Vermiglio 2, Martino in Swiderski po 1.

ACH Volley: Kamnik 16, Šket in Venno po 13, Pajenk 10, Jakopin 8, Petković 5, Flajs 2, Gato 1.

PANATHINAIKOS - DINAMO MOSKVA 0:3

V odebeljenem slogu so izidi prvih tekem.

Zadnji krog (prve tekme 3. 3.):
TRENTINO - ASSECO RESOVIA

HYPO TIROL INNSBRUCK- ACH VOLLEY

PANATHINAIKOS/DINAMO MOSKVA - OLYMPIACOS

Zaključni turnir bo 10. in 11. aprila v Lodžu, ki je gostitelj turnirja in je tja neposredno že uvrščen.