Slovenski odbojkarji so Evropsko ligo v skupini B končali na zadnjem mestu. Foto: CEV
Mladi slovenski odbojkarji nabirali izkušnje v Evropski ligi
Peti poraz slovenskih odbojkarjev za slovo od Evropske lige

Slovenija je že pred to tekmo izgubila vse možnosti za napredovanje, ligo pa končala na zadnjem mestu v skupini B, kjer sta igrali še Ukrajina in Turčija.

Slovenci so pred tremi dnevi po štirih zaporednih porazih v tem tekmovanju dosegli prvo zmago, ko so v Mariboru s 3:2 (20, -21, -21, 23, 14) premagali Ukrajino.

Tokrat je bila domača reprezentanca blizu v drugem nizu, ko je vodila do 19. točke, pozneje pa so gostje naredili preobrat. Drugače je bilo v tretjem, ko so z dobro igro v končnici gostitelji znižali zaostanek, ujeli tekmece in nato zmagali – Jernej Detela je izkoristil drugo od dveh zaključnih žog –, v zadnjem nizu pa nato niso imeli pravih možnosti, po zaostanku s 16:4 je bilo bolj ali manj jasno, da je poraz neizbežen.

Prvi del reprezentančne sezone je za fante tako končan, izbrana vrsta pa se bo znova zbrala julija, na pripravah za septembrsko svetovno prvenstvo.